Rüyada Bebek Görmek

Rüyada Bebek Görmek:

Rüyada bebek görmek mutluluk ve neşenin habercisidir. Bazen rüyanızda bebek görmüş olsanız bile bu rüya size iç sıkıntısı verebilir. Bu gibi durumlarda olumsuz düşünmeye gerek yoktur. Rüyada bebek görmek her zaman iyiye yorulmaktadır. Bebek özellikle şansı simgeler. Şanslı günlerin kapıda olduğunun habercisidir. Beklemedeğiniz kapılar size açılabilir, gündemde olmayan maddi gelirler ortaya çıkabilir. İçgüdülerinize ve fikirlerinize güvenmelisiniz zira bu dönemde aklınıza gelen fikirler size fayda sağlayacaktır. Gireceğiniz işlerde şansınız yüksek olacaktır. Bu rüyanın bir çok güzel anlamı vardır. Etrafınızdaki insanlardan göreceğiniz faydalar da söz konusu olabilir. Ayrıca bebek, doğumdan sonra ortaya çıkan mucizevi bir varlık olduğundan rüyalarda yeni oluşan durumları, işleri, gelir kapılarını, dostlukları ve aşkı da simgeleyebilir. Rüyada görülen bebek neşenin, huzurun ve mutluluğun sembolüdür. Bazı durumlarda rüya, bebeğin nasıl görüldüğüne göre farklı şekillerde de tabir olunmaktadır. Örneğin mutlu ve güzel bir bebek feraha ermeye işaret ederken, ağlayan bir bebek içinizdeki pişmanlıkların sembolü olabilir. Aşağıda rüyada bebeğin görülme şekillerine göre, çeşitli tabirler yer almaktadır. Rüyanızda gördüğünüz diğer nesneler ve olaylarla birlikte yorumladığınızda rüyanızın size ne anlatmaya çalıştığını çok daha net anlayabilirsiniz. Rüyanızda bebek sevdiğinizi görmeniz, alacağınız güzel haberlerin müjdecisi demektir.

Rüyada bebek görmek tabiri
Rüyada bebek emzirmek Görmek:

Rüyada bebek emzirmek bazı kayıplarınızın olabileceğine, bu konuda dikkatli olmanız gerektiğine delalet eder. Ayrıca etrafınızdaki kişilere karşı da dikkatli olmalısınız. Yakınınızda bulunan kişiler bilerek veya bilmeyerek size zararı dokunacak şeyler yapabilir. Birilerinden kötülük görebilirsiniz. Kendinizi mümkün olduğu kadar korumaya almalısınız.

Rüyada kız bebek görmek:

Rüyada kız bebek görmek, işlerinizin düzgün gideceğine delalet eder. Hanenize bereket gelecektir. Rüyada kız bebek görmenin bir diğer tabiri ise çevrenize karşı itibarınızın artacağıdır. Rüyanızda onu kucağınıza almışsanız bu rüya, yaptığınız işlerin hayırlı sonuçlar getireceğinin işaretidir. Maddi durumunuz kötü ise zengin olacaksınız demektir. Eğer sıkıntılı bir dönemdeyseniz feraha ereceğinizin müjdecisidir. Hamile bir kadın rüyasında kız bebek görmüş ise, bebeği erkek olacak demektir.

Rüyada erkek bebek görmek:

Rüyada erkek bebek görmek, alacağınız hayırlı haberleri ifade eder. Size gelecek bu haberler, sizi fazlasıyla sevindirecektir. Hamile bir kadın rüyasında erkek bebek görmüş ise, bebeği kız olacağına işaret eder.

Rüyada beşik sallamak görmek:

Rüyada beşik sallamak eğer çalışıyorsanız iş yerinizde olumlu gelişmeler yaşanacağının habercisidir. İş yeri sahibiyseniz bereketli bir döneme gireceğinize işaret eder. Eğer işsizseniz yakın zamanda işe girebilirsiniz.

Rüyada ağlayan bebek görmek:

Rüyanızda ağlayan bir bebek görmüşseniz, bu rüya işlediğiniz günahlardan dolayı pişmanlık duyup tövbe edeceğinize delalet eder. Ağlayan bebek ile ilgili bir diğer yorum ise psikolojiktir. Duygusal olarak ihtiyacınız olan bazı şeyler olabilir. Etrafınızdaki insanların ilgisini ve sevgisini daha sık görmek istiyor veya daha çok takdir görmek istiyor olabilirsiniz. Eğer rüyanızda onu susturmaya çalıştıysanız, bu rüya, işle ilgili çeşitli gelişmelerin olacağına ve bu gelişmeler adına çaba sarfedeceğinize delalet eder.

Gülen bebek görmek:

Rüyada gülen, mutlu bir bebek görmek sıkıntılarınızdan kurtulacağınızın habercisidir. Rahat bir dönem sizi bekliyor demektir. Eğer rüyanızda bebekle oynayarak onunla güzel bir zaman geçirmişseniz, bu rüya, dostlarınızla birlikte geçireceğiniz güzel günlere işaret eder.

Terkedilmiş bebek görmek:

Rüyanızda terkedilmiş bir bebek görmeniz ailenizden veya akrabalarınızdan gelecek mal ve mülk şeklinde yorumlanır. Bebeği sahiplenerek ona yardım ettiğinizi görmüşseniz, hayatınızdaki sıkıntılar kısa süre içerisinde geçmişte kalacaktır. Borcunuz varsa borcunuzdan kurtulursunuz, işlerinizde sorunlar yaşıyorsanız sorunlarınız ortadan kalkar, hanenizde bereket yoksa hanenize bolluk ve bereket gelir. Böyle bir rüya yakın zamanda menfaatinize olacak hayırlı olaylara yorulur. Canınızı sıkan ve aklınıza takılan konular varsa sıkıntılarınız yakın zamanda beklemediğiniz bir şekilde geçecektir.

Konuşan bebek görmek:

Rüyanızda bir bebeğin konuştuğunu görmüşseniz, bu rüya geleceğinizde ve ahiret hayatınızda mutlu olacağınızın müjdecisi demektir.

Güzel bebek görmek:

Rüyanızda gördüğünüz bebek mutlu ve güzel bir bebekse, sevinçi haberlere işaret eder.

Çirkin bebek görmek:

Rüyanızda gördüğünüz bebek zayıf ve çirkinse, can sıkıcı haberler işiteceksiniz demektir.

Kirli bebek görmek:

Rüyanızda kirli bir bebek görmeniz, beklemediğiniz bir yerden elinize geçecek paraya yorulmaktadır.

Temiz bebek görmek:

Mis gibi kokan temiz bir bebek, gönül ilişkilerinizde mutluluğa ereceğinize delalet edilir. Bu dönemde yeni bir aşk kapıda olabilir veya sağlam dostluklar kurabilirsiniz.

Ağlayan bebek görmek:

Sevdiğinizin, güzel sözlerle sizi hoş tutacağına işaret  eder.

Yeni doğmuş bebek görmek:

Rüyada görülen yeni doğmuş bebek, yakın zamanda başınıza bazı sıkıntılar geleceğine fakat bu sıkıntıların ardından neşe dolu günlerin de sizi beklediğinin habercisi demektir.

Oyuncak bebek görmek:

Oyuncak bebek alacağınız bir davetin sizi sevindireceğine delalet eder. Rüyanızda birisi size oyuncak bebek hediye ederse, bu rüya, alacağınız kararlardan ilerde pişman olabileceğinize karşı bir uyarıdır. Bir diğer rüya tabirine göre ise bu rüya aşk yaşamınızda fazla rahat davrandığınızın delalet eder. Rüyada oyuncak bebek görmek gönül ilişkilerinizde daha düzgün davranmanız için size gelen bir uyarı niteliği taşımaktadır. Birine oyuncak bebek hediye ettiğinizi görmeniz ise bazı konulardaki tavır ve davranışlarınızdan dolayı pişmanlık yaşayacağınıza işaret eder.

Bebek doğurmak görmek:

Rüyanızda bebek doğurmanız gelecek günlerde yeni gelir kapılarınızın açılacağına delalet eder.

Doğum görmek:

Rüyada bir doğuma şahit olmanız ve bir bebek görmeniz, eğer erkekseniz eşinizden boşanacağınıza, maddi durumunuz kötüyse kısmetlerinizin artacağına ve durumunuzun iyileşeceğine, maddi durumunuz iyiyse işlerinizin kötüleşeceğine, gurbette iseniz vatananıza döneceğinize işaret eder. Eğer rüyanızda doğuma doğru giderken kendinizi görmüşseniz, eskiden beri aklınızda olan ve yapmak istediğiniz şeyler için daha fazla emek vermeye başlayacağınıza işaret eder.

Emziren anne görmek:

Rüyanızda bir yakınınızın bebek emzirdiğini görmeniz, o yakınınızın yakın zamanda feraha ereceğine alamet eder.
Rüyada süt emen bir bebek görmek ise hanenizde bolluk ve bereketin artacağının habercisidir.

Uyuyan bebek görmek:

Rüyada uyuyan bebek görmek geleceğinizin güzel olacağının delalet eder.

Oynayan bebek görmek:

Rüyada oynayan bebek görmek, mutlu olacağınız şeklinde yorumlanır.

Zayıf bebek görmek:

Rüyada zayıf bebek görmek biraz sıkıntılı günler geçireceğiniz şeklinde ifade edilir.

Bebeğin altına yapması

Bebeğin altına yaptığını görmek, hanenizde bolluk olacağına işaret eder.

Şişman bebek görmek:

Bu rüya, güzel günlerin kapıda olacağının müjdecisi demektir.

Bebek öldürmek görmek:

Verdiğiniz kararların size fayda yerine zarar getireceğine işaret eder. Bu nedenle hayatınızla ilgili kararlar verirken ince eleyip sık dokumalısınız. Size güzel gibi gözüken şeyler aslında sizin hayrınıza olmayabilir. Bu nedenle mantıklı davranmakta fayda olacaktır. Bu rüya bir uyarı rüyası olarak dikkate alınmalıdır.

Rüyada bebeğe dönüşmek:

Rüyada kendisini bebek olarak görmek, rüyayı gören kişinin maddi durumunun düzeleceğine yorulur.

Rüyada bebek sahibi olmak:

Rüyanızda bir bebeğinizin olduğunu görmeniz, yeni maddi kapıların size açılacağının işaretidir. Eğer bekarsanız yeni biriyle tanışabilir veya var olan ilişkinizi evlilik yolunda ilerletebilirsiniz. Bu rüya hasta iseniz yakın zamanda şifa bulacağınızın müjdecisi demektir. Rüyada bebek sahibi olmak her şekilde iyiye yorumlanabilir. Herhangi bir ihtiyacınız varsa hiç beklemediğiniz şekilde bu ihtiyacınız giderilir. Ummadığınız yerlerden maddi ve manevi destek görürsünüz. Üstelik tüm bunlar siz hiç çaba sarfetmeden gerçekleşir.

Bebeğin bir şey vermesi:

Rüyanızda bebek size bir şey verirse sizi sevindirecek bir haber alacağınıza veya ummadığınız bir yerden elinize mal yada para geleceğine işaret eder.

Küçük bebek görmek:

Rüyanızda gördüğünüz bebek normalden daha küçükse, sizi kaygılandıran şeylerin aslında farazi olduğuna delalet eder.

Bebekle yolculuk görmek:

Rüyanızda yanınızda bir bebekle yola çıkmanız, gerçek yaşamınızda da bir seyahat yapacağınız şeklinde yorulur.

Beşikte bebek görmek:

Beşikte yatmış bebek, mutluluğa ve maddi gelirlerlere işaret etmektedir.

Bebek arabası görmek:

Rüyanızda bebek arabasında olan bir bebek görmeniz çok uzun sürmeyecek sıkıntılı bir dönem atlatacağınıza delalet edilir. Bu dönemin ardından huzurlu ve mutlu günler gelecektir.

Ölü bebek görmek:

Çok sevdiğiniz bir eşyayı veya sevdiğiniz bir yakınınızı kaybedebilirsiniz. Bu nedenle ilişkilerinizde daha yapıcı olmalısınız. Maddi olarak da harcamalarınıza dikkat etmeli ve işlerinizle daha çok ilgilenmelisiniz.

Yürüyen bebek görmek:

Rüyanızda yürüyen veya oynayan bir bebek görmeniz, yaşamınızın ileriki dönemlerinin çok güzel geçeceğine işaret edilir. Neşeli ve huzurlu bir gelecek sizi bekliyor demektir.

Mutlu bebek görmek:

Rüyanızda gördüğünüz bebek gülümsüyorsa ve mutlu ise bu rüya içsel olarak huzurlu ve mutlu olduğunuzu tabir eder.

Bebek bulmak görmek:

Rüyanızda bir bebek bulmanız, aslında içinizde gerçekleştirmek istediğiniz arzularınızla ilgili gerekli potansiyelin olduğunu tabir eder. Herhangi bir isteğiniz gerçekleştirmek için bilinçüstünüzde kendinize güvenmiyor veya kendi kendinize çeşitli bahaneler üretiyor olabilirsiniz. Bilinçaltınız size bunun doğru olmadığını söylüyor. Belki de bilinçaltınızı dinlemeniz gerekiyor. Bu rüya başka şekilde de yorumlanabilir. Yaşamınızda değişen koşullar nedeni ile bir yere koyup unuttuğunuz bazı yetenekleriniz rüyanızda bulduğunuz bir bebek şeklinde karşınıza çıkmış olabilir. Bu rüya size rafa kaldırdığınız projeleriniz, hobileriniz ve ilgi alanlarınızla ilgili çalışmalarınız için şu anda doğru zamanda olduğunuzu anlatmaya çalışıyor olabilir.

Ağlayan bebek görmek:

Rüyada ağlayan bir bebek görmek içinizde ilgi isteyen bir parçanızı simgeler. Sevgiye muhtac olan bu parçanız gerek başkaları tarafından gerekse sizin tarafınızdan yeterince kabullenilmemiştir. Kendinizde beğenmediğiniz yönler yüzünden belki de kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz. Öncelikle kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeli, olumsuz gördüğünüz özellikleriniz de dahil olmak üzere bütünüyle kendinizi kabullenmeli ve sevmelisiniz. İç çatışmalarınızdan dolayı kendi içinizde sevmediğiniz bu parçanız bilinçaltınızdan bu rüya yoluyla açığa çıkmış olabilir. Alternatif olarak, bu rüya yerine getirilmemiş hedefleri ve hayatınızda eksik olan şeylerin temsili olabilir. Böyle bir bebek, ihmal ettiğiniz hayallerinizi ve isteklerinizi simgelemektedir. Bir diğer taraftan rüyada ağlayan bebek görmek kendinizi ve ailenizi korumak için yeterli özelliklere sahip olmadığınızla ilgili kaygılarınız olduğunu ifade ediyor olabilir.

Aç bebek görmek:

Rüyada aç bebek veya açlıktan ağlayan bebek görmeniz, başkalarına olan bağımlılığınızı yansıtmaktadır. İlgi çekme, takdir edilme gibi konularda kendinizi eksik hissediyor olabilirsiniz. Çaresizlik, başkalarına olan muhtaçlık ve güvensizlik duygularınız bu rüya yoluyla bilinçaltınızdan size yansıyor olabilir demektir.

Yürüyen bebek görmek:

Rüyanızda yürüyen, koşan veya dans eden bir bebek görmeniz hayatınızda sizin için potansiyeli yüksek birçok imkanın varlığından haberdar olduğunuzu ifade etmektedir. Eğer bir bebek sahibi iseniz, rüyanız bebeğinizle ilgili umutlarınızın bir sembolü olmaktadır.

Rüyada bebek psikolojik yorum:

Rüyada görülen herşeyin bilinçaltımızda bir sembol olduğunu biliyoruz. Rüyanız gelecekten haber verebileceği gibi bilinçaltınızın size gönderdiği bir mesaj da olabilir. Genel olarak bebeğin sembolize ettiği şeylere bakarsak çoğunlukla bunların masumiyet, sıcaklık ve yeni başlangıçlar olduğunu görürüz. Bebekler, saf savunmasız, çaresiz ve bozulmamış olan kendi iç duygularımızı ifade eder. Rüyanızda gördüğünüz bebeğin neler yaptığına bakarak farkına varmadığınız arzularınızı ve duygularınızı daha rahat görebilirsiniz. Rüyada bebek görmek ayrıca karakterinizdeki değişimlerin ve gelişimlerin de yansıması olabilir. Bu rüya ile ilgili bir başka yorum da günlük yaşamın koşuşturmasında içinizdeki çocuğa yeterince ilgi göstermeyişinizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. kalpazan dedi ki:

  ÇOK SEVDİĞİM SİTEYİ Admin

 2. fuat dedi ki:

  Emeğinize sağlık Admin.

 3. osman dedi ki:

  Güzel konaya değinmişsiniz Admin

 4. efe dedi ki:

  Ben bu siteyi çok beğendim çok güzelAdmin

 5. pink dedi ki:

  Ben bu siteyi çok beğendim çok güzelAdmin

 6. mopus43 dedi ki:

  sitenin geneli hep bilgilendirme üzerine olmuş teşekkürler Admin

 7. sevdam dedi ki:

  Emeğinize sağlık. Admin

 8. world dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

BİR YORUM YAZ
site ekle