Rüyada Başörtüsü Takmak Görmek

Rüyada Başörtüsü Takmak Görmek:

Rüyada başörtüsü takmak, bekar kadınlar için iffetli bir hayata ve masumiyete işaret ettiği gibi, evli kadınlar için de aynı şekilde iffetli olmanın ve mahremiyetine özen göstermenin alametidir. Evli kadınlar bu şekilde rüya görürlerse kız çocuklarının ömürleri uzun ve sağlıkları da her zaman yerinde olur. Hayır dualarının esirgenmediği, sevabı bol olan ve herkes tarafından çok sevilen hayırlı evlatlara sahip olmanın da alametidir. Rüyada başörtüsü takmak İslami açıdan da çok hayırlı yorumlanan rüyalar arasındadır ve kişinin ömrünü sevap işleyerek geçireceğine, güzel ahlakı ve iyi kalbi sayesinde Allah’ın sevgili kulları arasında olacağına işarettir.

Rüyada Eski Başörtü Takmak:

Bekar kişiler için dul biri ile evlenmeye işaret ettiği gibi, evli kişiler için de eşinin yoksul olmasına delalettir. Eski başörtüsü takmak kişinin gizlemeye çalıştığı yanları olduğuna ve herkesten sakladığı bir sır nedeni ile yalanlar söylediğine de alamet eder. Eski ve yırtık bir başörtü takan kişi eşinden ayrılır, miras hakkından feragat eder ve yoksul bir hayata sahip olur. İslami olarak da rüya sahibinin inancının zayıfladığına ve bu konuda gereken ihtimamı göstermediği için günah işlemeye yatkın olduğuna delalet eder.

Rüyada Başörtüsü Görmek:

Eşarbın rengine ve durumuna göre farklı anlamlar taşır. Genç bir kız başını kırmızı bir örtüyle örttüğünü görürse çok kısa süre içinde evlenir. Takılan başörtüsü yeşil ise, kişinin çok güzel amellere sahip olmasına ve sevabının da bol olduğuna yorulur. Siyah başörtüsü takmak yas tutulacak bir döneme girileceğini, evliliklerde veya nişan gibi durumlarda da beklenmeyen bir ayrılığın söz konusu olacağını bildirir. Mor ve mavi eşarplar ise murat anlamına gelir ve genellikle bekarlar için nişan, söz veya evlilik anlamlarına yorulur.

Rüyada Başörtüsü Takmanın Psikolojik Yorumu:

Genellikle inançlı kimselerde dini vecibe olarak başörtüsü kullanmak konusundaki düşüncelerin rüyalarda ortaya çıkmış hali olduğu gibi, kişinin hayatına daha fazla dikkat etmek istemesi ve çeki düzen vermeye gayret etmesi gibi anlamlara da yorulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Mustafa dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 2. mavi_m dedi ki:

  sitenin geneli hep bilgilendirme üzerine olmuş teşekkürler Admin

 3. astraa dedi ki:

  Rüyada Başörtüsü Takmak Görmek güzel bilgiler kaleme almışsınız.

 4. Aliş dedi ki:

  Güzel konaya değinmişsin. Admin

 5. ally dedi ki:

  O kadar güzel ki Admin

BİR YORUM YAZ
site ekle