Rüyada Banyo Etmek Görmek

Rüyada Banyo Etmek Görmek:

Rüyada banyo etmek, kişinin sağlığıyla ilgili bir dizi işlemden geçeceğine, fiziksel açıdan iyi olmak için harcadığı çabanın aynısını ruhsal açıdan da göstereceğine delalet eder. Banyo etmek İslami olarak da kişinin günahsız bir yaşama kavuşmak isteği nedeni ile tövbe edip af dileyeceğini, ibadetlerine daha da titizlikle devam edeceğini ve sevap işlemeye, günahtan uzak durmaya özen göstereceğini bildirir. Gıybette konuşmayan, herkese yarım eli uzatan ve her işi gönülden, of demeden yapan rüya sahibinin iyiliklerinin neticesini de en kısa zamanda alacağının işaretidir. Alçak gönüllü davranan rüya sahibinin malda mülkte gözü olmadığını ve rızkına şükür edip, temiz niyetle, iyi kalple yaşamak için elinden geleni yaptığına işaret edilir. Gönlündeki Allah sevgisi nedeni ile her canlıya ihtimam gösteren kişinin ayağının tökezlemeyeceğine de işaret eden güzel bir rüya demektir.

Rüyada Toprakla Banyo Etmek:

Başına gelen felaketlere veya yıkımlara rağmen hiçbir zaman şirke düşmeyen, inancına karşı gelmeyen ve yaşadığı her şeyde bir iyilik olduğunu düşünen kişinin örnek bir mümin olduğunu delalet eder. Her kötülükte kendisi için bir hayır olduğuna inanan ve başına gelen olumsuzluklardan ne öğrenebileceğine bakan kişinin başarıyı er ya da geç yakalayacağına ifade edilir.

Rüyada Hamamda Banyo Etmek:

Kişinin güzel amellere sahip olmasına, ailesinin küçük yaşlardan itibaren verdiği dini eğitime uygun hareket ettiğine delalet eder. Düzgün bir hayat sürüldüğüne ve nefse yenik düşmeden, sahip olduğu her şey için Allah’a her gün şükreden rüya sahibinin kötülüklerden ve hastalıklardan uzak yaşamını ifade eder.

Rüyada Banyo Etmenin Psikolojik Yorumu:

Kendisini kirlenmiş hisseden, sürekli suçluluk psikolojisi yaşayan ve bu durumu kendisini temizlemek, sık sık yıkanmak şeklinde ortaya koyan kimselerin rüyalarında da arınmak istemelerinin sembolüdür. Sürekli olarak yaşanan kötü anılardan kurtulmak ve yapılan hataları unutmak için kendisine baskı yapan kimselerin takıntılı ruh durumlarını ortaya koyar demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. vaga_26 dedi ki:

    çok güzel böyle devam edin Admin

  2. xado dedi ki:

    Aydınlatıcı bir yazı Yazmışsınız Admin

  3. yusuf_balel dedi ki:

    Tsk Orhan

BİR YORUM YAZ
site ekle