Rüyada Balık Tutmak Görmek

Rüyada Balık Tutmak Görmek:

Rüyada balık tutmak, büyük kısmet olarak işaret edilir. Rüya sahibinin uzun yıllar çalışmasının ve emeğinin karşılığı olarak maddi anlamda eline rahat edeceği oranda mal ve kazanç geçeceği şeklinde ifade edilir. Rüya sahibinin bundan sonraki hayatını ya da emekliliğini artık geçin sıkıntısı olmadan, bir sahil kasabasındaki yazlık evinde tüm gün dinlenerek ve çalıştığı yılların acısını çıkararak geçireceği anlamına gelir. Bazı rüya tabirleri, rüyada balık tutmayı, rüya sahibinin çalışmadan elde edeceği ama hak etmiş olduğu kazanç olarak delalet eder.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak:

Rüya sahibinin zorlanarak, çok emek harcayarak ve çok uzun saatler çalışarak ama mutlaka elde edeceği kazanca işaret eder. Kişi, oltayla kaç tane balık tutarsa kazancı da o oranda olacak demektir. Bazen de bu rüya kişinin yapacağı çalışmalardan kar elde edeceğine, yakın zamanda tüm yatırımlarından oldukça büyük paralar kazanacağına işaret eder. Olta ile balık tutan kişinin karşına tam istediği gibi bir kısmet çıkar demektir.

Rüyada Balık Yakalamak:

Rüya sahibinin büyük bir kısmet yakalayacağına ve eline hatırı sayılır miktarda bir para geçeceğine işaret eder. Balık yakaladığını gören kişinin işleri de açılır ve bu sayede parasızlıktan kurtulur. Balık tutmak kişinin elde edeceği para veya kazançtır. Tuttuğunuz balığın durumuna göre elinize para veya önemli bir nimet geçer. Büyük ve taze balık çok büyük mal veya ganimete, küçük balık ise kişinin elde edeceği az bir kazanca delalet eder.

Rüyada Elle Balık Tutmak:

Rüya sahibinin alacağı bir işi yaparken çok zorlanıp, çok büyük zahmetlere gireceği şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi için büyük bir meşakkat anlamına gelir. Zar zor, ancak rüya sahibinin kararlı ve hırslı olması sayesinde ele geçirilecek olan kısmet olarak yorulur. Elle balık tutan kişi yakın zamanda çalışmalarının sonucunu görür ve güzel bir gelir elde eder demektir.

Rüyada Büyük Balık Tutmak:

Büyük balık, büyük kısmettir. Rüyada görülen balık ne kadar büyükse, kısmet ve kazanç da aynı oranda büyük olacak demektir. Büyük balık büyük bir kısmet demektir. Bu rüya, yakın zamanda karşısınız iyi bir kısmet çıkacağının ve bu kısmeti kaçırmamanız gerektiğinin habercisidir. Büyük balık tutan kimse eğer bir işin sonucunu bekliyorsa en hayırlı şekilde istediği sonuca ulaşır veya uzun süredir almak istediği müjdeli habere kavuşur demektir.

Rüyada Balık Yemek:

Gönül macerası ve hovardalık peşinde olan, eşini her gün başka kadınlarla aldatan, paralarını o kadınlara yediren bir erkek ile ifade edilir. Bu erkeğin karısı kendisinden hiç hayır görmüyordur. Bazı tabircilere göre ise rüyasında balık yiyen kimse yediği balık miktarınca mal kazanır veya o nispette büyük bir para elde eder. Balık yemek kısmettir ve genellikle hayırlı işlerdir. Bu nedenle bu rüyayı gören kişi eğer bir işe başlayacak veya yeni bir başlangıç yapacaksa tüm işlerinde başarı ve mutluluk elde eder demektir.

Rüyada Olta Görmek:

Rüya sahibinin işlerini büyütmesi için uzun zamandır beklediği o büyük fırsatı yakalamasına delalet eder. Çoğu alime göre rüyada görülen olta, ya sizin ya da başkalarının yapacağı hiledir. Avlanma ile ilgili görülen tüm malzemelerin yorumu genellikle bu şekilde yapılır. Rüyada olta ile avlanmanın hayırlı olanı avladığınız her ne ise onun sayısını fazla olması ile sağlanır. Eğer rüyada çok sayıda balığı olta ile avlarsanız bu rüya sizin için iyi olarak işaret edilir. Rüyasında olta gören fakat bir şey avlamayan kimsenin gördüğü bu rüya, kendisine kısa zaman içerisinde bir hile yapılması ile işaret olunur.

Rüyada Balık Ağı Görmek:

Rüyada görülen balık ağı farklı şekillerde yorumlanmıştır. Rüyasında balık ağı gören kimse kısa süreli bir üzüntü yaşar veya duyduğu bir haber üzerine kederlenir. Bu rüya avcılıkla geçimini sağlayanlar için oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır. İşlerinizin açılacağına ve büyük kazançlar elde edeceğinize yorulabilir. Rüyasında balık ağına dolanan kimse işlediği bir suç üzerine hapse düşer veya yargılanır. Rüyada balık ağı tutan kimse huyunu beğenmeyeceği, kendisine hayırlı olmayan, kötü karakterli bir kadın ile evlenir. Balık ağı ile balık tutan kişinin bu rüyası, kişinin eline geçecek helal kazanca ve hayırlı mala tabir olunur demektir.

Rüyada Balıkçı Görmek:

Rüyasında balıkçı gören kimse tedbirsiz davranışları ve kaba hareketleri ile aile büyüklerinin üzülmesine ve kendisinden uzaklaşmalarına sebep olur. Bu rüya akraba ile ilişkinizi keseceğinizin ve uzak bir yere gidip orada yerleşeceğinizin göstergesidir. Bazı alimlere göre ise rüyada görülen balıkçı, üzüntüden sonra ferahlamaya, korkudan sonra kurtuluşa ve emin olmaya delalet eder.

Rüyada Sayısı Bilinen Balık Görmek:

Rüyada sayısı bilinen balıklar genellikle kadın ve kızlara delalet eder. Bu nedenle rüyasında sayısını bildiği miktarda balık yakalayan kişi eğer evli ise yakında bir kız çocuğu olur. Bu rüyayı bekar ve evlenmek isteyen birisi görse yakında önüne çıkan bir kısmet sonucunda evleneceğine ve huzurlu bir yuva kuracağına delalet eder. Sayısı bilinmeyen çok miktardaki balık ise çoğu kez mala, ele geçecek ganimete veya paraya yorulur demektir.

Rüyada Ölmüş Balık Görmek:

Rüyasında ölmüş balık gören kişi kötü bir söz işitir veya hiç istemediği ortamlarda bulunmak zorunda kalır. Ölmüş balık bazen de eldeki paranın ve malın bir kısmının kaybedileceğine, zorlukla elde edilecek hayırsız kazançlara veya geçimini sıkıntı ile sağlamaya delalet eder.

Rüyada Yatağında Balık Görmek:

Rüyasında yatağında balık gören kimsenin ya kendisi ya da yakınlarında bulunan birisi hastalanır veya bir sıkıntı yaşar. Bu rüya bazen de kişinin uzun bir yolculuğa çıkmasının göstergesidir. Bu yolculuk deniz de kara da olabilir. Bu yolculuğu sağ salim yapan rüya sahibi sonunda güvenle ve sağlıcakla evine geri döner demektir.

Rüyada Çiğ Balık Yemek:

Rüyada çiğ balık yemek genellikle dedikodu ve kötü sözdür. Bu rüyayı gören kimse, aslında iyi huylu ve masum olan diğer bir kişi hakkında çirkin sözler söyler ve onun dedikodusunu yapar. Çiğ balık çevrenizdekileri üzeceğinizin ve onların sizden uzaklaşacağının habercisidir. Bu nedenle rüya sahibi sözlerine, davranışlarına daha fazla dikkat etmeli; böylece üzücü durumlarla karşılaşmadan önlemini almalıdır demektir.

Rüyada Temizlemeden Balıktan Bir Şey Almak:

Rüyasında bir balığı temizlemeden yiyen veya ondan bir şey yapan kişi zina işler veya zinaya yaklaşır. Bu rüya genellikle haramla tabir edilir. Bu haram ya zina olarak ya da haram para olarak gerçekleşebilir. Aldığınız ne ise onun durumuna nispeten birinden para çalar veya zina ederek günaha girersiniz. Balığı temizleyip yemek ise çoğu kere helal kazanca delalet eder.

Rüyada Karada Balık Görmek:

Rüyasında kara üzerinde bir balığı dururken veya çırpınırken görmek, özellikle tüccarlıkla uğraşan bir kimse için başarıya ve kazancını helal yollardan elde etmeye delalet eder. Bu rüya bazen de tersi ile çıkar ve rüyayı gören kimse bir deniz yolculuğuna gider veya denizde bir gezinti yapar.

Rüyada Gökten Balık İnmesi:

Rüyasında gökyüzünden kendisine balık indiğini gören kimse neyi arzulamışsa, istemişse ve dilemişse hepsi gerçekleşir. Bu rüya genellikle edilen duaların hayırla gerçekleşeceğinin ve isteğine yakın zamanda ulaşılacağının göstergesidir. Eğer gökten inen balık kızartılmışsa dileğiniz istediğinizden de güzel bir şekilde yerine gelir demektir.

Rüyada Yunus Balığı Görmek:

Rüyada yunus balığı görmek, Yunus kıssasına telmihle zorluklardan, sıkıntılardan, tüm keder ve üzüntülerden kurtulmadır. Bu rüyayı gören kimse eğer zor bir durumda ise hiç ummadığı bir anda Allah tarafından kendisine yardım ulaşır. Her türlü sıkıntının biteceğine delalet eder bu rüya. İş arayanlar işe, bekarlar hayırlı bir kısmete, korkusu bulunanlar ise emniyete kavuşur demektir.

Rüyada Alabalık Görmek:

Rüyada görülen alabalık hayırlı, güzel ve beklenen habere ulaşmadır. Bu rüya bazen de kişinin yeni bir işe başlayacağının göstergesidir. Rüyasında alabalık yiyen kimse eğer bekarsa gerçek hayatta sarışın bir kadınla evlenir. Alabalığı pişirdiğini görmek insanlara yardım edeceğinize ve onların sıkıntılarını gidereceğinize delalet eder.

Rüyada Balık Satmak:

Rüyasında balık satan kimse oldukça büyük bir güç ve kuvvet sahibi olan herkesin saygı duyduğu bir adamdan menfaat görür veya böyle bir kimsenin yanında yer alır. Rüyada balık satmak bazen de elindeki malı kendi isteği ile çıkarmaya veya bulunduğu işten yine kendi isteği ile ayrılarak daha büyük ve güzel bir işe girmeye delalet eder.

Rüyada Balıklarla Konuşmak:

Rüyasında balıklarla konuşan kimse nasıl bir muradı varsa hepsine kavuşur ve tüm istekleri gerçekleşir. Bazen de bu rüya, dünya hayatında hep mutluluk yaşamaya, imkansız olarak gördüğünüz pek çok şeyin size kolaylaşmasına ve hayırlısıyla isteklerinizin gerçekleşmesine delalet eder.

Rüyada Kurtulmuş Balık Görmek:

Rüyada kurtulmuş balık görmek ya hastalık ya da üzüntüdür. Bu nedenle böyle bir rüya gören kimse, yakın zamanda bir hastalık atlatır veya üzüleceği bir olay yaşar; fakat bu sıkıntıların ve hastalıkların hepsi geçici demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Canan dedi ki:

  Rüyada Balık Tutmak Görmek yazısı güzel tşkler Admin

 2. züleyha dedi ki:

  sitenin geneli hep bilgilendirme üzerine olmuş teşekkürler Admin

 3. fuat dedi ki:

  Allah razı olsun. Rüyada Balık Tutmak Görmek yazıları çok güzel..

 4. Nur dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 5. Sevgi dedi ki:

  valla bu siteyi çok seviyorum bazen işime yarıyo ya yani anlicanız güzel site Admin

 6. oguzhan dedi ki:

  Siteniz çok güzel Admin

 7. Ahben dedi ki:

  valla bu siteyi çok seviyorum bazen işime yarıyo ya yani anlicanız güzel site Orhan

 8. Sevgi dedi ki:

  ben bu siteyi yazandan allah binlerce razı olsun ramazanda söylerim Orhan

BİR YORUM YAZ
site ekle