Rüyada Balık Görmek

Rüyada Balık Görmek:
Rüyada balık görmek genel olarak hayırla yorumlanmaktadır. Rüyada balık görmek en çok kısmetlerin habercisidir. Size gelecek kısmetler, mal ve mülkler balık sembolüyle rüyanızda size görünürler. Balık görülen rüyalar en hayırlı rüyalar arasında yer almaktadır.Cafer-i Sâdık’a göre rüyada balık görmek tabirleri altı şekilde yapılmaktadır. Rüyada görülen balık, mevki sahibi bir kimseyi, bakire bir kızı, gelecek ganimeti, hizmetçiyi, askeri ve ganimeti simgelemektedir.Danyal (A.S)’a göre balık eğer sıcak bir yerde görülmüşse zorluk çekeceğinize, soğuk bir yerde görülmüşse iyi şeylerle karşılaşacağınıza delalet eder.

Rüyada balık görmek tabiri
Balık sürüsü Görmek:
Rüyada balık sürüsü görmek, kariyerinizde yükseleceğinize delalet eder. Eğer bir işte çalışıyorsanız mevkiniz artacak, kendi işinizin sahibi iseniz işleriniz genişleyecek demektir. Balık sürüsündeki balıklar ne kadar fazlaysa kısmetleriniz de o kadar çok olacak demektir.

Denizde balıklar Görmek:
Balıkların suda yüzmesi size doğru gelen kısmetlerin habercisidir.Balıkların suyun üst kısmına çıkması ise, gerçekleşmesi zor görülen arzu ve isteklerinizin beklemediğiniz bir anda gerçekleşeceğine delalet eder. İşleriniz düşündüğünüzden kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Rüyada balıkların su yüzüne çıkması genellikle mirasa veya gizli sırların ortaya çıkmasına tabir edilir. Denizde çeşit çeşit balık görmeniz bir yandan büyük mutluluklar yaşarken, bir diğer yandan bazı durumların canınızı sıkabileceğine delalet eder. Balıklar berrak bir suda yüzüyorlarsa, mutlu günler kapıda demektir. Ayrıca berrak suda yüzen balık aynı zamanda zenginliği de temsil etmektedir.

Denizden balık çıkarmak:
Denizden balık çıkarmak, elinize geçecek maddi değeri olan bir eşyanın habercisi olarak delalet edilir.

Kaynak suyunda balık Görmek:
Kaynak suyunda balık görmek, basit bir şekilde elde edeceğiniz menfaatlere delalet etmektedir.

Canlı balık Görmek:
Rüyanızda gördüğünüz canlı ya da taze balıklar kariyerinizde ve aşk yaşamınızda şanslı günlerin kapınızda olduğuna işaret eder. Aşk yaşamınıza girecek kişi namuslu ve iyi huylu olacak demektir.
Eğer balığı rüyanızda kendiniz avlamışsanız ve canlı canlı yemişseniz, menfaate kavuşacaksınız demektir.

Rüyada balık avlamak:
Sizi çok mutlu edecek haberler alacağınız şeklinde yorumlanmaktadır. Balık avlamanın bir diğer yorumu ise menfaatinizin olacağı işlere gireceğiniz veya beklemediğiniz yerlerden fayda sağlanacağınız şeklindedir. Avladığınız balıklar çok fazla fakat küçüklerse; elinize geçecek paraların hızlı bir şekilde kaybolacağını delalet eder. Balık avladığınız deniz veya ırmağın suyu bulanık idiyse, bazı günahlar işleyebileceğinize tabir edilir.
Balık avladığınız su tatlı fakat balıklar tuzlu ise bazı konularda biraz sıkıntı çekeceğiniz şeklinde tabir edilir.
Rüyada büyük bir balık avlamak evleneceğiniz kişinin ailesinin zengin olacağına ve geniş olacağına işaret etmektedir. Bir diğer rüya tabirine göre rüyada büyük balık avlamak, şansınızın yaver gideceğinin habercisidir.
Rüyada küçük balık avlamak, bazı sıkıntılar geçireceğiniz şeklinde işaret edilir.
Karada balık avlamak, yakın zamanda alacağınız haberlerin sizi sevindireceğine delalet eder.
Balık avlamak amacıyla denize ağ atmanız, ince eleyip sık dokumadan her söylenene inandığınızı ve bunun size zarar verebileceğinizi simgelemektedir.

Rüyada balık tutmak:
Rüyada balık tutmak, rüyada balık avlamak ile benzer şekilde yorumlanmaktadır. Rüyanızda balık tutuyorduysanız, elinize toplu miktarda para geçecek demektir. Rüyanızda balık tuttuğunuzu görmeniz bazen de bir arayış içinde olduğunuzu işaret edebilir. Rüyada balık tutmak için bir diğer tabir ise emeklerinizin karşılığını fazlasıyla alacağınızdır. Su yolunda balık tutmak, rüya sahibinin yapacağı hileler ile etrafındakilerin mallarını ellerinden alacağına işaret eder. İçinde balıkların olduğu bir kova veya kap görmüşseniz, bu rüya, işlerinizin yolunda gideceğinin habercisidir. Rüyanızda balıkları tutarak denizden, ırmaktan veya gölden çıkarmak, elinize geçecek ganimeti ifade eder.

Rüyada balık oltası görmek:
Rüyada olta görmek kendinize faydası dokunacak durumlarla karşılaşacağınıza işaret eder. Oltayla balık tuttuğunuzu görmüşseniz, sıkıntılı ruh halinizden kurtulacaksınız diye tabir edilir.
Olta ile balık tutan kişiler görmeniz, dost çevrenizin genişleyeceğine delalet eder.

Rüyada balık yemek:
Rüyada balık yemek; rüya sahibi kadınsa doğumunun kolay geçeceğine, rüya sahibi erkekse şansının açılacağına işaret etmektedir.

Rüyada canlı balık yemek:
Rüyanızda yediğiniz balığın canlı olduğunu görmüşseniz, bu rüya; ev, araba gibi taşınmaz mallara sahip olacağınızın habercisi olarak tabir edilir. Bir diğer rüya tabirine göre çocuk sahibi olacaksınız demektir. Rüyada canlı balık yemek, mülk sahibi olacağınızın habercisi olmaktadır.

Rüyada tuzlu balık yemek:
Devamlı olarak faydalanabileceğiniz bir mal sahibi olacağınıza işaret eder. İş seyahatine çıkabilir veya bulunduğunuz yerden farklı bir yere iş amacıyla taşınmak durumunda kalabilirsiniz demektir.

Rüyada kızarmış balık yemek:
Rüyada kızarmış balık yemek misafirliğe çağırılacağınıza delalet eder. Eğer rüyayı gören genç bir kişi ise eğitim amacıyla yer değiştireceği şeklinde yorumlanmaktadır.
Rüyasında gökten kızarmış balık indiğini gören kişi duasından emin olur. Hasımlarına karşı galibiyet elde eder. Şan ve yücelik sahibi olur demektir.

Rüyada bayat balık yemek:
Evleneceğiniz kişinin kötü huylu olacağına delalet etmektedir.

Rüyada pis balık yemek:
Rüyanızda pis bir balık yediyseniz, başkalarına iftira atacağınıza işaret eder. Yapacağınız hileler başkalarına zarar verebilir.

Rüyada kokmuş balık yemek:
Eğer rüyanızda temiz güzel bir yemeği bırakarak kokmuş bir balık yediyseniz, bu rüya evliyseniz, eşinizi bırakarak çapkınlık peşinde koşacağınıza delalet eder.

Rüyada tuzlu balık yemek:
Rüyada tuzlu balık görmek kederli günler yaşayacağınızın habercisidir. Bir diğer tabire göre ise arkası gelecek gelire delalet eder. Sebebi ise tuzun balığın bayatlamasını engellemesidir.
Tuzlu balığı birisi size vermişse, bu rüya, güçlü ve iyi konumlu bir kimseden zarar göreceğinize alamet eder.

Rüyada balık satın almak:
Rüyasında balık satın alan kişi kısa süre içerisinde evlenir diye tabir edilir.

Rüyada küçük balık görmek:
Rüyanızda gördüğünüz balık ufak bir balıksa, tasa ve kedere delalet eder. Hoşunuza gitmeyecek bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bir başka rüya tabirine göre küçük balıklar gelirinizin daralacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada büyük balık görmek:
Rüyada büyük balık görmek, kazanacağınız malların habercisidir. Bir diğer rüya tabirine göre ise, rüyada büyük balık görmek, rüya sahibinin emeklerinin ödüllendirileceğine işaret eder.

Sazan balığı Görmek:
Rüyada sazan balığı görmek, rüya sahibinin evleneceğine yorulmaktadır. Bir diğer tabire göre ise rüyada sazan balığı görmek ortak yapılacak ve hayırlı işlere işaret eder.

Yunus balığı Görmek:
Rüyada yunus balığı görmek hayırlıdır. Endişe ve kaygılarınızın yersiz olduğuna delalet eder. Durumunuzun iyileşeceğine ve maddi yönden güçleneceğinize işaret eder. Eğer sıkıntılı günler geçiriyorsanız çok yakında tam tersi bir şekilde işleriniz yolunda gidecek ve feraha kavuşacaksınız demektir.

Pisi balığı Görmek:
Rüyada pisi balığı görmek, etrafınızda kararsız olan birine delalet eder. Yakın çevrenizdeki bu kişi sürekli fikir değiştirmesiyle sizi rahatsız edebilir.

Rüyada balık satmak Görmek:
Rüyada balık satmak, rüya sahibinin ailesi ve çocukları için hayırlı olaylar yaşanacağının habercisidir. Bu rüya rüya sahibinin yakın zaman içerisinde hanesinin bereketleneceğine delalet eder.

Mühürlü balık Görmek:
Rüyanızda gördüğünüz balıkların gövdelerinde mühürler varsa, bu rüya, devlet kapısında işlerinizin gerçekleşeceği şeklinde tabir edilir.

Kurutulmuş balık Görmek:
Rüyada kurutulmuş balık görmüşseniz, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekir. Ufak bir rahatsızlık geçirebilirsiniz demektir.

İnsana benzeyen balık Görmek:
Rüyanızda insana benzeyen bir balık görmüşseniz, yakın çevrenizde hayırlı insanların yer alacağına işaret eder. Yeni dostluklar kurabilir veya var olan dostlarınızdan işinize çok yarayacak yardımlar alabilirsiniz demektir.

Yumuşak balık Görmek:
Yumuşak bir balık, eğer birine karşı hile yapmak istiyorsanız başarılı olacağınız şeklinde tabir edilir.

Yılanbalığı Görmek:
Rüyada yılan balığı görmek işinizden kovulacağınıza işaret eder. Yılanbalığı görmek zararın alametidir.

Ölü balık Görmek:
Rüyada ölü balık görmek, arzu ettiğiniz şeylerin şimdilik gerçekleşmesinin mümkün olmadığına veya bir konuda hayal kırıklığı yaşayabileceğinize işaret eder.

Rüyada balıkhane görmek:
Rüyanızda bir balıkhaneye girmişseniz, bu rüya, para kazanabileceğiniz bir yolculuğa çıkacağınızın habercisi olarak tabir edilir.

Rüyada balık pazarı görmek:
Rüyada balık pazarı görmek işlerinizde başarılı olacağınıza delalet eder.

Taze balık Görmek:
Rüyada taze ve büyük balıklarınızın olduğunu görmeniz, gelirinizin artacağına tabir edilir.

Cinsel organdan balık çıkması:
Rüyasında cinsel organından balık çıkan kişinin çocuğu erkek olacak diye tabir edilir.

Ağızdan balık çıkması Görmek:
Rüyasında ağzından balık çıkan kişi, haddinden fazla yalan söyleyecek diye tabir edilir.

Rüyada balık olmak Görmek:
Rüyanızda kendinizi balık şeklinde görmeniz, verimliliğinizin artacağı bir döneme gireceğinizin diye tabir edilir.

Balıkla konuşmak Görmek:
Rüyada balıkla konuşmak, sağlam konuma sahip bir kişinin sırlarına ortak olacağınıza delalet  eder.

Kırmızı balık Görmek:
Rüyada kırmızı balık görmek, çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşeceğine işaret eder.

Balık yetiştirme tesisi Görmek:
Balık yetiştirme tesisi kaygılı günler geçirdiğinizin ve gelecekle ilgili bazı endişelerinizin olduğunu göstermektedir.
Balığın midesinden yüzük çıkmışsa, başarılarınızdan dolayı etrafınızdaki kişilerin ilgi odağı olacaksınız demektir.
Gebe olan bir kadının karnından balık çıktığını görmesi, evladının kız olacağının tabiridir.
Rüyanızda gördüğünüz balığın midesinden inci çıkarsa, evladınızın erkek olacağının tabiridir.

Birine balık vermek Görmek:
Rüyanızda birisine balık vermeniz, çevrenizdeki kişileri mutlu edebilmek adına bazı şeyler yapacağınızın tabiridir.

Rüyada balık kesmek Görmek:
Rüyasında balık kesen kişi, hasta ise rahatsızlıklarından kurtulur demektir.

Balık kızartmak Görmek:
Rüyada balık kızartmak bazı cinsel problemlerin habercisi olabilir.

Rüyada balık görmek psikolojik anlamı:
Rüyada görülen balıklar, kişinin cinsel arzularını ya da gereksiz isteklerini tabiridir.

Yüzen balıklar Görmek:
Rüyanızda yüzen balıklar görmüşseniz, bilinçaltınızda çeşitli arayışlar içinde olduğunuz tabiridir.

Kaygan balık Görmek:
Rüyanızda gördüğünüz kaygan balıklar psikolojik açıdan zor günler geçirdiğinizin tabiridir. Siz bunun farkında olmayabilirsiniz fakat hayatınızdaki bazı şeyler içten içe sizi rahatsız ediyor olabilir.

Balık yemek Görmek:
Rüyada balık yemek maneviyat, şans ve enerjiyi tabiridir. Yeni işlere adım atmak için doğru zamandasınız demektir.

Ölü balık Görmek:
Rüyanızda ölü balık görmüşseniz, bu yaşamınızda bazı kayıplarınız olmuş demektir veya bazı şeyleri kaybedeceğinizi düşünüyor da olabilirsiniz demektir.

Balık olmak Görmek:
Rüyanızda balık olduğunuzu görmeniz yüzeye çıkmak isteyen bastırılmış duygularınız olduğunu gösterir. Eğer buzlu sularda dolaşan bir balıksanız bu duygularınızı aşırı derecede bastırdığınızı ve bastırılan duygularınızın sertleştirilmiş duygusal bariyeri kırarak açığa çıkacağının tabiridir. Alternatif olarak, bu rüya eğlence ve dinlenme için bir ihtiyacı tabir etmektedir.

Uçan balık Görmek:
Rüyanızda uçan balık görmek iyidir. Rüyanızda gördüğünüz uçan balıklar duygusal olarak özgür hissettiğinizi delalet eder.

Beta balığı Görmek:
Rüyanızda beta balığı görmeniz, bilinçaltınızdaki düşüncelerin yüzeye çıkmaya yakın olduğunu gösterir. Bastırılmış duygularınızla yüzleşmeye hazırsınız demektir. Eğer rüyanızda iki tane beta balığı görürseniz, bu, kendi içinizde uzlaşamadığınız bazı durumlar vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. cevat dedi ki:

  elinize saglık teşekkurler Admin…

 2. dcreina dedi ki:

  çok güzel böyle devam edin Admin

 3. maya dedi ki:

  Tsk Admin

 4. polis dedi ki:

  Harika bir yazı Admin

 5. KADIR dedi ki:

  Rüyada Balık Görmek güzel bilgiler kaleme almışsınız.

 6. erdinc dedi ki:

  çok güzel bu siteyi kim kurduysa Allah o kişiden bin kere razı olsun:D

 7. kartalgaga dedi ki:

  sitenin geneli hep bilgilendirme üzerine olmuş teşekkürler Admin

 8. YaVuZ dedi ki:

  Beğendim. Admin

 9. sevda22 dedi ki:

  Çok güzel bir site,hem dini hem de ders yönünden çok güzel teşekkürler.

 10. berkay dedi ki:

  Emeğinize sağlık. Orhan

 11. behcet_n_1981 dedi ki:

  Allah hepinizden razı olsun .

 12. nursima dedi ki:

  Rüyada Balık Görmek yazısı güzel tşkler Orhan

BİR YORUM YAZ
site ekle