Rüyada Araba Kullanmak

Rüyada Araba Kullanmak:
Rüyada araba kullanmak, genel olarak iş ve ticaret hayatına delalet eder. Rüya sahibinin kıvrak zekası ve çalışkanlığı sayesinde iş yaşamında her zaman başarılı olacağı anlamına gelir. Bir işinde başarısızlığa uğrasa hemen yeni bir işe girişecek kadar akıl, plan ve proje sahibi olduğu yorumu yapılır. İş hayatındaki başarısızlık kendisini kolay kolay bozguna uğratamaz, çünkü rüya sahibi için ekmek kazanmanın bin bir türlü yolu vardır. Rüyasından araba kullandığını gören kişi bugün işçiyse yarın mutlaka büyük bir holding sahibi olacaktır. Eğer patronsa ileri de birden fazla iş yeri sahibi olacak demektir.

Rüyada Araba Sürmek:
Rüya sahibinin meslek hayatında gelecek vaat eden biri olduğuna, göstereceği üstün başarıları sayesinde terfi alacağına ve makamının artacağına tabir edilir. Bu kişi yeteneği ve aklı sayesinde iş camiasında herkesin aradığı özelliklerde kişidir, bu nedenle hiç iş sıkıntı çekmeyecek diye yorumlanır.

Rüyada Otomobil Kullanmak:
Rüya sahibinin ticaret hayatında neredeyse rakibinin olmayacağı anlamına gelirken aynı zamanda da çok kişiye göre başarılması imkansız olan işleri başarma yeteneğine sahip olacağı şeklinde ifade edilir. Rüyada araba kullanan kişi özellikle ticaret hayatında birçok başarıya imza atar ve herkes tarafından takdir görür demektir.

Rüyada Hızlı Araba Kullanmak:
Düşünmeden ve acele kararlarla yapılacak bir işten zarar etmeye hatta işinden olmaya delalet eder. Rüya sahibi fevri hareket ederek attığı adım nedeni ile kendisine büyük bir zarar verecektir. Bu rüya yakın zamanda yaşayacağınız tehlikelere ve eğer dikkat etmezseniz başınıza gelecek bazı belalara da alamet edilir.

Rüyada Arabaya Binmek:
Rüya sahibinin işi için bir yere gitmesine yani mekan değişikliği yapmasına yorulur. Bu gidiş, rüya sahibi için hayırlı olacaktır. Rüyada arabaya binen kişi bir makama yükselir, derecesi artar, liderlik ve yöneticilik pozisyonuna yükselir. Bu rüya bazen de evliliğe, eşiyle mutlu geçecek bir hayata, hem özel hem de iş hayatında başarıyı yakalamaya da tabir edilir.

Rüyada Arabanın Altında Kalmak:
Ne kadar korkunç gibi de görünse aslında o denli hayırlıdır. Rüya sahibi için zenginlik ve lüks içinde bir yaşam sürmek anlamına gelir. Bazı alimlere göre ise arabanın altında kaldığını gören kimse, büyük bir sorumluluğun altına girer ve rüya sahibine bazı kişiler yardım için müracaat eder demektir.

Rüyada Arabanın Arkasından Koşmak:
Yokluk ve parasızlık ile geçecek kötü günlere delalet eder. Rüya sahibini zor günler bekliyor demektir. Bazen de bu rüya sizin için peşinden gidilecek, takip edilecek işler; bir kimse ile ortak yapacağınız çalışmalar, özellikle çalışma hayatınızda zorlu ve hareketli bir süreç olarak da tabir edilir.

Rüyada Araba Kazası Görmek:
Rüyada görülen araba kazası tehlikelere karşı dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatan bir uyarıdır. Bu rüya yakında başınıza bazı belaların gelebileceğini veya çevrenizde bulunan ve sizi çekemeyen birtakım kimselerin olduğunu gösteren bir rüyadır. Araba kazası geçirip öldüğünü gören kimse, eski kötü alışkanlıklarını bırakarak kendisine temiz bir sayfa açar. Araba kazasından kurtulan gerçek hayatında bir tehlike atlatır demektir.

Rüyada Araba Çarpması:
Rüyasında kendisine bir arabanın çarptığını gören kişi, bazı hatalar işler ve yanlış yollara sapar; bunun sonucunda da sıkıntıya girer. Bu rüya kötü hareketleriniz sonucunda başınıza bazı musibetler geleceğine bu musibetlerden ders alarak hayatınızı tamamen değiştireceğinize işarettir. Bazı alimlere göre ise araba çarpması yeni bir başlangıca, iş veya özel hayatınızda başınıza gelecek bazı olumlu hadiselere işaret eder.

Rüyada Birine Çarptığınızı Görmek:
Rüyanızda birisine çarptığınız görmeniz, eğer o kimseyi tanıyorsanız ona yapacağınız bir kötülüğe veya o kimse hakkında ortaya çıkaracağınız bazı söylentilere işarettir. Rüyada araba ile insanlara çarpmanız sonucu kişilerin öldüğünü görmeniz davranışlarınıza dikkat etmeniz gerektiğinin, bazı hareketlerinizden dolayı insanların size karşı kötü zan beslediğinin ve hakkınızda çeşitli söylentilerin çıktığının göstergesi olarak tabir edilir.

Rüyada Uçan Araba Görmek:
Rüyada uçan araba görmeniz imkansız gibi gördüğünüz bazı konularda dileklerinizin gerçekleşmesine ve kısa zaman içinde hayatınızda her şeyin yoluna girmesine işarettir. Bu rüyayı gören kişi arzu ettiklerine en hızlı ve güzel yollardan ulaşır demektir.

Rüyada Araba Lastiğinin Patlaması:
Bu rüya akrabalar içinde patlak verecek bir olaydır. Uzun zamandır var olan fakat sizin haberinizin olmadığı bir hadiseyi duymanıza, yakın çevrenizden bir kişinin başına gelecek tatsız bir hadiseye, çok şaşıracağınız ve hiç beklemediğiniz bir haber almaya işaret eder.

Rüyada Araba İle Takla Atmak:
Bu rüya gören kişi için hoş olmayan bir olayın habercisidir. Yaşamınızda her şey yolunda giderken alacağınız bir haber ile üzüleceğinizin; fakat bu üzüntünün kısa süreceğinin habercisidir. Rüyasında arabası ile takla atan kimse uzun süredir çıkmak istediği yolculuğa çıkamaz ve bu seyahati bir başka zamana erteler diye yorumlanır.

Rüyada Arabanın Çalışmaması:
Rüyada arabasının çalışmadığını gören kimsenin bazı işleri aksar ve beklediği sonuçları alamaz. Özellikle çalışma hayatında baş gösterecek sorunlara, maddi problemlere, bazen hastalıklara da yorulabilen bu rüya gören kişinin başına gelecek tatsız hadiselere de delalet edebilir.

Rüyada Yeni Araba Almak:
Rüyada yeni araba alan kimse, mal mülk sahibi olur, eline oldukça yüklü bir para geçer veya yeni bir işe girer. B8u rüya genellikle hayırlı ve güzel bir rüya olarak görülür. Talihin artması, her yönden şanslı olunması, özel hayatında mutluluk ve huzur, iş yaşamında başarı anlamlarına da gelmektedir. Rüyasından yeni bir arabaya binen yeni bir ev alır ve gönlüne göre döşer. Bazen de bu rüya mekan değişikliğine, farklı bir şehre taşınmaya da işaret eder.

Rüyada Arabanın Çalınması:
Rüyada arabanın çalınması bazı işlerinizde birtakım zorluklar yaşamanıza ve çalışma yaşamınızda meydana gelecek aksaklıklara işarettir. Bazı alimlere göre ise bu rüya sizden zorla alınacak mala, paranın elden gitmesine, haram mal kazanmaya, gayri meşru gelire de yorulabilmektedir. Bazen de bu rüya haksız elde ettiğiniz bazı kazançlarınızın elinizden gideceğinin, size verilecek bir dersin de göstergesi olarak tabir edilir.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek:
Rüyada görülen araba anahtarı çoğu zaman alacağınız gayrimenkul veya arabanın habercisi olmaktadır. Özellikle evi olmayan ve kirada oturanlar için bu rüya yakın zamanda ev sahibi olma anlamına gelir. Araba anahtarı gerçek yaşamınızda rahatlamanıza, sıkıntılardan kurtulmanıza özellikle maddi problemi olanlar için tüm bu zorlukları aşmaya tabir edilir.

Rüyada Araba Hurdası Görmek:
Rüyada araba hurdası alan veya onu satan kimse değersiz gibi gördüğü bazı mülklerden çok büyük kazanç sağlar. Araba hurdası çoğu kez size büyük paralar getirecek ve rahatlamanızı sağlayacak gayrimenkule, değersiz olan bir şeyin daha sonradan kıymet kazanmasına ve bu anlamda da sizin mutlu bir yaşam süreceğinize delalet eder.

Rüyada Uzaktan Kumandalı Araba Görmek:
Böyle bir rüya bazı isteklerinizin gerçekleşmesi imkansız olduğunun ve kendinize daha ulaşılabilir hedefler koymanız gerektiğinin göstergesidir. Rüyasında uzaktan kumandalı araba süren kişi gerçek yaşamında geçimini zor yollardan ve güçlükle sağlar; ama bu çalışmalarının sonucunda hayatının kalan kısmında rahat eder demektir.

Rüyada Araba Kiralamak:
Rüyasında araba kiralamak, genellikle emanete yorulur. Bu nedenle böyle bir rüya gören kişi yakın çevresinden bir kişi bir söz veya bir mal emanet eder. Eğer kiraladığınız araba ile kaza yaparsanız bu emanete hıyanet edeceğinize; eğer kiraladığınız arabayı düzgün bir şekilde görürseniz bu sırrı dama saklayacağınıza işaret eder.

Rüyada Araba Pazarı Görmek:
Rüyasında araba pazarına giden ve oradan araba seçen kişi gerçek hayatında bolluk ve berekete kavuşur. Bu rüya önünüze çıkan fırsatları değerlendirirseniz birçok güzel ve hayırlı olay yaşayacağınıza ve mutlu bir ömür süreceğinize işaret etmektedir. Araba pazarında dolaşan fakat bir şey almayan kimse ise önüne çıkan fırsatlardan herhangi birisini tercih edemez ve bu nedenle başarılı olamaz. Bazen de bu rüya eş seçimine, yakında taliplerinizden birisi ile evleneceğinize delalet eder.

Rüyada Araba Kullanan Kadın Görmek:
Bu rüya o kadının başarılı olacağına ve insanlar tarafından tanınıp, sevilen bir makama ulaşacağına işarettir. Bazen de o bayanın neslinden gelecek bir kimsenin yükselmesine, özellikle rüya sahibi ile aralarında geçecek münasebete veya o kişinin yanında çalışacağına yorulabilir. Eğer araba süren kadın yabancı birisi ise rüya sahibine bir bayan eliyle ulaşacak yardıma ve ihsana işaret eder.

Rüyada Araba Kullanmanın Psikolojik Yorumu:
Rüyada araba kullanan kişi genellikle özgürlüğüne düşkün ve daima rahat yaşamayı isteyen bir kimsedir. Bu rüya bilinçaltınızdaki özgür ruhu, gerçeklerden ve tüm sıkıntılardan kurtulma isteğinize su yüzüne çıkarır. Böyle bir rüya gören kimse eğer üzüntü içindeyse veya başında herhangi bir sıkıntı varsa tüm bunlardan kurtulmak ve uzaklaşmak için farklı yerlere gitmek ve mekan değişikliği yapmak ister. Yaşamında zorlu süreçlerden geçen ve diama sıkı çalışması gereken kimseler için bu rüya artık rahatlama isteğine ve mutlu olma arzusuna yorulur. Araba kullanmayı seve kişiler içinse bu rüya içlerindeki bu isteğin dışavurması demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. burhan dedi ki:

  Aydınlatıcı bir yazı Yazmışsınız Admin

 2. asuman dedi ki:

  çok güzel bu siteyi kim kurduysa Allah o kişiden bin kere razı olsun:D

 3. gülhan dedi ki:

  Beğendim. Admin

 4. Berivan dedi ki:

  Tsk Admin

 5. fatma dedi ki:

  elinize sağlık gok güzel Rüyada Araba Kullanmak

 6. Mustafa dedi ki:

  Emeğinize sağlık Admin.

 7. halil dedi ki:

  önemli bilgiler Admin

 8. okan dedi ki:

  Çok güzel bir site,hem dini hem de ders yönünden çok güzel teşekkürler.

 9. Beyaz dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 10. snow dedi ki:

  Soru cevap kısmınıda isteriz Orhan.

BİR YORUM YAZ
site ekle