Rüyada Araba Görmek

Rüyada Araba Görmek:
Rüyada araba görmek, maddi kaygılarınızın olduğuna işaret eder. Geleceğinizi garanti altına almak amacıyla bazı tedbirler alabilirsiniz. Yeni yatırımlar veya harcamalarda kesinti yapmak söz konusu olabilir demektir.

Araba rüya tabirleri
Arabaya binmek:
Rüyada arabaya binmek, eğer kendi işinizi yapıyorsanız işlerinize büyük bir bereket geleceğine; eğer bir iş yerinde çalışıyorsanız, işinizde beklemediğiniz bir mevkiye yükseleceğinize işaret eder. Bu rüya seviye atlamanın ve yükselmenin müjdecisidir. Bu rüya devlet kapısından alınacak yardımlarla da tabir edilmektedir. Devlet dairelerinde çalışan bazı kişilerin size iyiliği dokunabilir.
Bu rüyanın bir diğer yorumu ise çocuğunuzun hayırlı bir evlat olarak yetişeceği yönündedir.
Rüyada arabaya binmek tatil amaçlı veya iş nedeniyle yolculukla da yorumlanabilir.

Arabadan inmek:
Rüyada arabadan inmek işlerinizde bazı gerilemeler yaşayacağınıza delalet eder. Şu sıralarda iş konusunda attığınız adımlara dikkat etmelisiniz demektir.

Araba vapuru:
Rüyada görülen araba vapuru yakın zamanda yolculuğa çıkacağınızın habercisidir. Bu yolculuktan manevi ve maddi olarak faydayla döneceksiniz demektir.

Arabadan düşmek:
Rüyanızda bindiğiniz arabadan düştüğünüzü görmeniz çalıştığınız işten çıkacağınıza işaret eder.

Yük arabası:
Rüyanızda çok fazla yük bindirilmiş bir arabaya bindiğinizi gördüyseniz, bu rüya bazı sıkıntılarla karşılaşacağınıza delalet eder.

Dolmuş / Minibüs:
Rüyanızda dolmuş yada minibüse binmeniz, bu rüya bir iş seyahatine çıkacağınızın habercisidir. İş seyahati sizin için çok iyi geçecek demektir.

Kaza yapmış araba:
Rüyanızda kaza yapmış araba görmeniz sanıldığının aksine hayırlı bir anlama sahiptir. Böyle bir rüya mevkinizin artacağı şeklinde tabir edilir.

Yuvarlanmış araba:
Rüyada yuvarlanmış araba görmek, çevrenizden aldığınız övgülerin ve ününüzün uzun sürmeyeceğine delalet eder.

Araba altında kalmak:
Rüyada araba altında kalmak rüyayı gören kişinin zengin olacağına delalet eder. Yüklü bir mirasa sahip olabilirsiniz demektir.

Araba kovalamak:
Rüyanızda arabaya yetişmek için arabayı kovalamanız, eğer işsizseniz iş arayışınızın uzun süreceğine işaret eder.

Otomobil:
Rüyanızda bir otomobilde iseniz, bu rüya, işlemediğiniz bir suç yüzünden itham edileceğinize fakat çok sürmeden suçsuzluğunuzun kanıtlanacağına delalet eder.
Bir diğer rüya tabirine göre ise, otomobil kısa süreli kederle yorumlanabilir.

Otomobil kullanmak:
Rüyada otomobil kullanmak, iş yerinde verdiğiniz emeklerin takdir edileceğinin habercisidir. Eğer yönetici konumunda iseniz işinizdeki başarılarınız artacak demektir.
Bir diğer rüya tabirine göre rüyada otomobil kullanmak, farkında olmadan sergilediğiniz davranışlar nedeniyle bazı ufak sıkıntılar yaşayacağınıza delalet eder.

At arabası:
Rüyada at arabası görmek amaçlarınıza muvaffak olacağınız şeklinde tabir edilir.
Rüyada at arabasıyla yolculuk yapmak, rüyayı gören kişinin araba sahibi olamayacağına yorulur. Bazı rüya tabircilerine göre bu rüya ufak bir rahatsızlığı işaret eder.

El arabası:
Rüyada el arabası görmek yapacağınız işlere çok emek harcayacağınıza ve işleriniz için çok uğraşacağınıza işaret eder.

Bebek arabası:
Rüyada bebek arabası görmek çeşitli maddi sıkıntılar geçirebileceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyayı hamile bir kadın görmüşse, bu tür rüyalar hamile kadınlar tarafından sıkça görüldüğünden, rüya tabir edilemeyebilir.

Rüyada Araba Sürmek:
Sevilen bir kişi ile girilecek bir işte çok doğru adımların atılması sayesinde büyük kazançlar ve başarılar elde edileceğine, stres yaratan durumların ortadan kaldırılacağına, işlerin yeni kapılar açacağına, yeni kişilerle büyük projelere girileceğine, hayırlı bir kısmet ile dünya evine girileceğine ve rahata erileceğine işaret eder.

Rüyada Yeni Araba Almak:
Uzun bir zamandan beri hayali kurulan ve gerek maddi imkânlar gerek zaman bulunamaması gibi sorunlardan ötürü gerçekleştirilemeyen bir projenin hayat geçirileceğine, güzel bir hayata sahip olunacağına, sevilen ve sayılan bir kişi olunacağına ve aile bireyleri ile birlikte bir işe girileceğine delalet eder. Aynı zamanda, sevinçli haberler alınacağına ve bu haberlerin gelişiyle kısa süreli de olsa bir tatile çıkılacağına yorumlanır.

Rüyada Araba Almak:
Kaçan fırsatların destek verecek birkaç arkadaşın yardımı ile tekrar elde edileceğine, kazanılan başarılar sayesinde iş dünyasında büyük bir prestije sahip olunacağına, yakın bir zaman içinde tanışılacak bir kişi ile dünya evine girileceğine, maddi açıdan çok iyi bir duruma gelineceğine ve sorunların ve sıkıntıların hızlı bir şekilde çözüm bulacağına işaret eder.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek:
Anne baba duaları alınması sayesinde karşılaşılan engellerin ve zorlukların çabucak ve zarar görmeden atlatılacağına, işlerin kötüye gittiği bir anda deyim yerindeyse sihirli bir sopa değmiş gibi düzeleceğine, çekilen hasretin biteceğine, kırgınların ve küskünlerin barışacağına ve ferahlığa çıkılacağına işaret eder.

Rüyada Beyaz Araba Görmek:
İş konusunda yeni bir sayfa açılacağına, geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması için daha dikkatli olunacağı, kazancın günden güne arttırılacağı, işlerin üzerinde daha çok kafa yorulacağı, atılan adımların birçok kişi ile konuşulacağı, yeri geldiğinde tecrübe sahibi kişilerden fikir alınacağı ve daha başarılı olunacağı işaret eder.

Rüyada Araba Satmak:
Rüyayı gören kişinin, iş ile ilgili olarak attığı adımlarda yaşanacak bir hatanın yakın bir zaman içinde bazı sorunlara yol açacağına anacak bu sorunların yine kendisi tarafından alınacak bazı tedbirler ve atılacak adımlar sayesinde ortadan kalkacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, sosyal hayat içinde pek yakın olunmayan bir kişinin yapacağı kötülüğün kendisine döneceğine delalet eder.

Rüyada Araba Çarpması:
Beklenmedik bir anda sıkıntı yaratacak ve büyük bir üzüntüye neden olacak bir durumla karşılaşılacağına, bu yüzden aile bireyleri arasında kısa süreli bir tatsızlık yaşanacağına, ancak aile büyüklerinden istenen yardımın karşılık bulması sayesinde bu durumun kısa süre içinde düzeltileceğine ve sorunun ortadan kalkacağına işaret eder.

Rüyada Araba Kaybetmek:
Maddi ve manevi açıdan çok sorun yaratacak bir durumun ortasında kalınacağına, bu sebeple uykusuz ve stresli günler yaşanacağına, aile içinde bazı gerginlikler olacağına, kırgınlık yaşanacağına, zor bir dönem geçirileceğine ve bu dönem içinde neredeyse hiç kimseden bir yardım ya da destek alınamayacağına delalet edilir.

Rüyada Araba Çaldırmak:
Uzun bir zamandan beri sahip olunan bir mevkiye, yaşanacak kötü ve maddi açıdan büyük hasara neden olacak bir olay yüzünden veda edileceğine, ardından yeni bir iş için başvuru yapılacağına ve iş hayatı içinde zaman zaman inişler ve çıkışlar yaşanacağına rivayet edilir. Ayrıca, zor durumların üstüste geleceğine, psikolojik olarak kötü bir ruh haline sahip olunabileceğine ve bu yüzden profesyonel bir yardım alınması gerekebileceğine tabir edilir.

Rüyada Siyah Araba Görmek:
Kişinin, aile hayatı içinde yaşadığı bazı tartışmalar olduğuna, bu tartışmaların yakın bir zaman içinde son bulacağına, ardından iş hayatı ile ilgili olarak bazı adımlar atacağına ve bu adımlar sayesinde kazancını en az iki kat arttıracağına delalet eder. Aynı zamanda, sosyal hayat içerisinde tanışılan bir kişi ile bir küs bir barışık bir ilişki yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Karlı Havada Araba Kullanmak:
Tecrübeli kişilerin karşı çıkmalarına rağmen sıkıntılı ve sorunlu bir işe girileceğine, işin kısa bir süre düzgün bir şekilde ilerlemesinin ardından bazı sorunlardan ötürü günden güne kötüye gideceğine ve bu yüzden çok yakın bir zaman içinde yeni bir işe girme konusunda bazı adımlar atılacağına delalet eder.

Rüyada Araba Çalmak:
Zor geçen bir dönemin ardından işle ilgili olarak sıkıntı yaratan bir durumun ortadan kaldırılacağına, bu sayede çok kazançlı bir çalışmanın ortaya konabilmesi için bazı adımlar atılacağına ve eş, dost ya da akrabalardan birisinin vereceği destek sayesinde de işlerin daha iyi bir hale getirileceğine alamet eder. Aynı zamanda, kişinin gam, dert ve kederden kurtulup yakın bir zaman içinde ferahlığa çıkacağına işaret eder.

Rüyada Araba Parçalanması:
Hayırsız bir kişinin sözüne uyulup ortak bir işe girileceğine, bu işte parasal olarak kısa süreli bir kazanç elde edileceğine, daha sonra işlerin kötüye gitmesi yüzünden bazı borçlar alınacağına, borçların ödenememesi yüzünden alacaklıların kapıya dayanacağına ve sıkıntıların günden güne daha da artacağına rivayet edilir. Ayrıca, renkli bir hayata sahip olunan dönemin geride kalacağına ve artık daha sakin, daha mütevazi ve daha içine kapanık bir yaşam sürme konusunda karar verileceğine işaret eder.

Rüyada Araba Motoru Görmek:
Hayırlı bir işe girileceğine yorulur. Yakın bir zaman önce tanışılan bir kişi ile bir gönül ilişkisi yaşanacağına, bu gönül ilişkisinin devamı olarak çok hayırlı bir adım atılacağına, iş hayatında kazanılacak para ile ayal edilen eve kavuşulacağına ve işlerin gittikçe daha kazanç getirir bir hal alacağına delalet eder.

Rüyada Araba Satmak Ve Almak:
Rüyayı gören kişinin, sorun yaratan bir durumla karşı karşıya geleceği, maddi ve manevi açıdan çok büyük sıkıntılar çekeceği, hayır getirmeyecek bir kişi ile ortaklık kurmak zorunda kalacağı ve işlerin çok aksayacağı, ancak dizginleri eline alması sayesinde iş ile ilgili sıkıntıları teker teker çözeceğine işaret eder.

Rüyada Araba Yakmak:
İstenen şeylere kavuşmak için gidilen yolda bazen hata yapılabileceğine, bu hatalara karşı önceden önlem almak ve dikkatli olmak gerektiğine, aksi halde büyük bir zarar uğranabileceğine, bazı sorunların patlak vereceğine ve hayırsız bir kişinin işleri daha kötü hale getirebileceğine işaret eder.

Rüyada Araba Lastiğinin Patlaması:
Aile hayatı ve iş hayatı ile ilgili olarak atılan bütün adımlar güzel sonuçlar doğuruyorken ve hayallere kavuşuluyorken yaşanacak kötü bir olaydan ötürü hayat içinde sıkıntılı bir döneme girileceğine, bu dönem sona erene kadar ve bu sıkıntı bitene kadar atılan adımlara dikkat edilmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada Araba Yanmasını Görmek:
İşlerin bir anda içinden çıkılmaz bir hal alacağına, dertlerin ardı ardına patlak vereceğine, zor bir işe girileceğine ancak bir türlü beklenen kazancın ele geçmeyeceğine ve üzüntü duyulacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, iş arkadaşlarından birinin yapılan bir projenin içeriğiyle ilgili olarak dışarıya bir casusluk yapacağına, bu yüzden çalışma üstünde bazı fikir ayrılıkları yaşanacağına ve en sonunda çalışmanın uzunca bir süreliğine askıya alınacağına işaret eder.

Rüyada Araba Takas Etmek:
İş konusunda yeni bir adım atmaya, kazancı arttırmaya, yardım isteyen bir arkadaşa maddi ve manevi yardımda bulunmaya, sorunları çözmeye, dertleri bitirmeye, kırgınlıkları ve kızgınlıkları sona erdirmeye, aile hayatında çok hayırlı adımlar atmaya ve başarı sağlamaya delalet eder.

Rüyada araba görmek psikolojik yorum
Araba sürmek:
Rüyanızda araba sürmeniz, hayatınızda bir değişiklik yapmak istediğiniz anlamına gelir. Hayatınızda ilerleme kaydetmek için bir aşamadan diğer bir aşamaya geçiş isteği rüyanızda araba sürmeniz ile kendisini göstermiştir. Bu rüya, arabanın yolda nasıl ilerlediğiyle ilgili de farklı rüya tabirleri içerebilir. Eğer arabayı kendiniz kullanıyorduysanız bu rüya hayatınızın kontrolünün sizin elinizde olduğunu gösterir. Eğer başka birinin kullandığı bir arabada iseniz, o zaman hayatınızla ilgili edilgen bir rolünüz var demektir. Arabada arka koltukta oturmanız düşük benlik saygısına ve kendine güven eksikliğine delalet eder.

Arabayı kaybetmek:
Rüyanızda arabanızı nereye park ettiğinizi unutmuşsanız, arabanızı bulamıyorsanız, bu rüya hayatınızın gidişatı ile ilgili mutsuzluğunuzu sembolize etmektedir. Yaşamınıza nasıl bir yön vermek istediğinizi bilmiyorsunuz diye tabir edilir.

Rüya park edilmiş araba:
Bu rüya potansiyelinizin gereksiz yere ortaya çıkamadığının göstergesidir. Bunun yanında bu rüya, kendi istediğiniz şeyleri yapmak için kendinize yeterli zamanı ayırmadığınızı da alamet edebilir.

Arabanın çalınması:
Rüyanızda arabanızın çalındığını görmeniz kimlik kargaşası yaşadığınıza işaret eder. Bunun yanında başarısız ilişkiler ve hayatınızda önemli bir rol oynayan bir kişinin kaybı da bu rüyanın sembollendirdiği durumlar arasında bulunabilir demektir.

Arabanın denize uçması:
Rüyanızda arabanız bir göl, deniz veya derin bir suyun üzerine doğru uçtuysa ya da girdiyse, bu rüya yarıda bırakılmış amaçları ve yaşamınızdaki pişmanlıklara yorumlanır.

Araba ile birine çarpmak:
Rüyanızda arabanızı sürdüğünüz sırada birine çarpmanız, gerçek yaşamınızda bazı kişileri incitmiş olduğunuzu ifade eder. Bununla ilgili pişmanlık ve suçluluk duygusu böyle bir rüya ile kendini göstermekte olarak tabir edilir.

Arabada kilitli kalmak:
Rüyanızda arabanın kapısını ya da penceresini açamamanız, hayatınızda vermiş olduğunuz kararlarla ilgili tereddütle olduğunuzu ve belki de bu kararlardan dönmek istediğinizin göstergesidir olarak tabir edilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. mine_arslan_198 dedi ki:

  çok güzel böyle devam edin

 2. GÜLSER dedi ki:

  Çok güzel bir site,hem dini hem de ders yönünden çok güzel teşekkürler.

 3. Şinasi dedi ki:

  sağolun Admin

 4. yusuf_balel dedi ki:

  cok güzel Rüyada Araba Görmek

 5. ASUMAN dedi ki:

  Allah hepinizden razı olsun .

 6. cemay dedi ki:

  Çok güzel böyle devam. Admin

 7. cobra dedi ki:

  Çok güzel bir site,hem dini hem de ders yönünden çok güzel teşekkürler.

 8. gul dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 9. CANSU dedi ki:

  sağolun Admin

 10. berna dedi ki:

  çok güzel böyle devam edin Admin

 11. karamurat19821 dedi ki:

  Ellerinize sağlık güzel olmuş siteniz.İnşallah devamı gelir Admin

 12. Gülçin dedi ki:

  Kadınlar ilgili erkekten değil,sadece kendilerine ilgi gösteren erkekten hoşlanırlar

 13. deathman dedi ki:

  Çok güzel bir site,hem dini hem de ders yönünden çok güzel teşekkürler.

BİR YORUM YAZ
site ekle