Rüyada Anlatmak

Rüyada Anlatmak:
Rüyada anlatmak, kişinin öğüt vereceğine, karşısında kendisinden yardım isteyen birinin olacağına ve kendi hayat tecrübelerinden, sahip olduğu maddi ve manevi güçten edindiği tecrübeleri paylaşacağına alamettir. Hata yapan bir tanıdığın kişiden alacağı öğütler sayesinde hayatına farklı bir yön vereceğine, kişinin bilgisi ve hoşgörüsü ile hata yapan kişilere her zaman yardım edeceğine işarettir. Aile içinde çıkan aksilikler veya istenmeyen davranışlardan oluşan sorunların da kişinin anlayışlı tavrı sayesinde kolaylıkla çözüm bulacağına, iş yerinde oluşan krizlerin kısa süre içinde pratik bir zekayla ve mantıksal açıdan değerlendirilerek çözüme kavuşturulacağına da alamet eder. Eğitim hayatının uzun sürmesine veya akademik kariyer yapmaya da işaret eder.

Rüyada Masal Anlatmak:
Küçük bir çocuğa masal anlattığını gören kişiler örnek bir ebeveyn olurlar. Çocuklarına kendi hayat tecrübelerini aktaran rüya sahibinin hoşgörülü ve hayal gücü geniş biri olduğuna işaret eden rüya, çocuk sahibi olanların evlatları ile aralarındaki bağın hiçbir zaman azalmayacağına, her zaman evlatlarına destek olacağına, onların hata yapmasını engellemek için doğruları erken yaşlarda anlatacağına alamettir. Yetişkin birine masal anlattığını görmek ise o kişiyi kandırmak anlamına gelir ve rüya sahibinin karşısındaki kişinin içinde bulunduğu durumu kullanarak kendi menfaatine yarayacak şekilde konuşmalar yapacağını, başkalarının zayıflıklarından yararlanmak isteyeceğine delalet eder.

Rüyada Ders Anlatmak:
Akademik bir kadroda görev alınacağına ya da önemli bir kurumdan iş teklifi alınacağına, kişinin hayatını genellikle tecrübelerini paylaşarak sürdüreceğine, genç, deneyimsiz kişilere her zaman fikir olarak destekte bulunup, onları her türlü zorlukla mücadele edebilmeleri için motive edeceğine alamet edilir.

Rüyada Anlatmanın Psikolojik Yorumu:
Bilinçaltında kişiyi sürekli rahatsız eden bazı açığa çıkmamış düşüncelerin, bir türlü ifade edilemeyen sözlerin, açılmak istenen fakat çekinilen konuların sembolik bir ifadesidir. Anlatmak, kendini ifade etmek isteğine, kişinin sorunlarını paylaşarak çözüm bulma arayışına girdiğine delalet eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Su Damlası dedi ki:

  Emeğinize sağlık. Admin

 2. Kemal dedi ki:

  Harika bir yazı Admin

 3. kardelen dedi ki:

  Ben bu Rüya Tabirleri yazısını begenırım

 4. sevdam dedi ki:

  elinize saglık teşekkurler Admin…

 5. ÇAKIR dedi ki:

  Güzel konaya değinmişsin. Admin

 6. ahmetkutukoglu dedi ki:

  O kadar güzel ki. Admin

 7. Cemil dedi ki:

  Allah razı olsun. Rüyada Anlatmak yazıları çok güzel..

 8. vaga_26 dedi ki:

  siteniz çok güzelmiş.bir hikaye yazsaydım herhalde bundan daha uzun olmazdı.tek eksik olan resimler,siteye gül resimleri ekleyebilirseniz süper olacaktır.

 9. ece dedi ki:

  siteniz çok güzelmiş.bir hikaye yazsaydım herhalde bundan daha uzun olmazdı.tek eksik olan resimler,siteye gül resimleri ekleyebilirseniz süper olacaktır.

 10. gaffar dedi ki:

  Allah razı olsun. Rüyada Anlatmak yazıları çok güzel..

 11. HAKAN dedi ki:

  siteniz çok güzelmiş. Admin

BİR YORUM YAZ
site ekle