Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek:
Rüyada altın görmek farklı manalara sahiptir. Rüyada altın görmek genel olarak arzulara ulaşmaya, sevince ve neşeye işaret eder. Gerçekleşecek dilekleriniz parasal mevzularda olabileceği gibi manevi yaşamanızla da ilgili olabilir. Maddi ve manevi dilekleriniz yakın zamanda gerçekleşecek ve siz rahata ereceksiniz. Ayrıca yakın çevreniz ve dostlarınızdan da destek görebilirsiniz. Rüyada altın görmek, rüyayı gören kişinin hasta olması durumunda, kısa süre içerisinde şifa bulacağı müjdesidir. Herhangi bir işle uğraşmak veya bir başlangıç yapmak istiyorsanız tereddüttünüz olmasın çünkü rüyada altın görmek yolunuzun açık olduğunu işaret eder.
Elinizi atacağınız her işte beklediğinizin çok daha üstünde ve çok daha iyi bir şekilde muvaffak olacaksınız. Çevrenizdeki kişilerin takdirini toplayacaksınız. Hatta zengin bile olabilirsiniz. Bazı durumlar ise yapmak istediğiniz şeylerin olumlu sonuçları olacağı konusunda size gelen bir uyarıdır. Bu konularda adım atmaktan çekinmemelisiniz. Ayrıca yakınlarınızla ilgili içinizde duyduğunuz şüphelerin yersizliğine de dikkat çeken bir rüyadır. Karşınızdaki kişilerin samimiyetini ifade eder. Altın bazen de sizin hakkınızda çevrede dönen dedikoduları işaret eder. Bir noktada yığılan altınlar görmeniz, etrafınızda olan ve hatırı sayılır bir kişi hakkında gizli bir bilgiye sahip olacağınıza işaret eder.
Altın kişiliğin en iyi ve en değerli yönlerine işaret eder. Bir kişi rüyasında altın bulursa, kendindeki bu özellikleri keşfedeceği anlamına gelir. Altın güç, saygı, nüfuz ve parayı simgeler. Bununla birlikte değerli zihinsel-ruhsal niteliklerin rüya sahibinde bulunduğuna ancak kendisinin farkında olmadığına da delalet etmektedir. Altın, rüyada görüldüğü şekle göre anlamı değişen bir semboldür. Gelecekten emin olmanız gerektiğini, her koşulda ilerleme sağlayacağınızı, sizin için büyük önem taşıyacak ilişkilere başlayacağınızı, şanslı bir döneme gireceğinizi işaret eder. Altını gömüyorsanız, bir şeyleri saklamaya çalışacaksınız demektir. Altınınız olduğunu ve altınınızı kaybettiğinizi görmeniz, sadık bir dostunuzla aranıza mesafe gireceğini veya bu kişiyi kaybedeceğinizi delalet eder. Altını yıkamak çok çalışmak zorunda olduğunuz bir işin üstesinden başarıyla geleceğiniz anlamını taşır.

Altın rüya tabiri:
Rüyada birinin altın vermesi, Bir ölü tarafından size hediye edilen altın, sıkıntıdan ve cefadan kurtulacağınızı işaret eder. Eğer altını almamışsanız, bir konuda bazı insanlar yüzünden canınız sıkılacak demektir.
Size verilen altının miktarı çok ise veya külçe halinde altın verilmişse, iş yerinizde çok yüksek bir makama geleceksiniz demektir. Eğer kendi işinizin sahibiyseniz, yeni bir işe daha el atabilirsiniz.
Rüyayı gören kadınsa ve altını kendisine bir erkek vermişse, bir erkekle gizli bir ilişki yaşayacağına delalettir. Fakat rüyanız size bu durumun er ya da geç ortaya çıkacağı konusunda sizi uyarıyor demektir.

Rüyada altın dağıtmak:
Eğer rüyanızda çok miktarda altına sahipseniz ve bu altınları çevrenize dağıttığınızı görmüşseniz, borçlarınızı yakın zamanda kapatacaksınız demektir.
Bir kişiye kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermeniz o kişiyle aranızda ufak çaplı bir tartışma yaşanacağını tabir eder. Bu tabir, bir kişinin size kırık, bozuk veya ezilmiş bir altın vermesi durumunda da geçerli demektir.

Hamile kadının altın görmesi:
Hamile bir kadının rüyasında altın görmesi, bebeğin kız olacağının müjdecisi olarak tabir edilir.

Rüyada altın saklamak:
Rüyanızda altın bulup, bu altınları sakladığınızı görmeniz yakın zamanda, size şaşırtıcı bazı sırlar verileceği manasına delalet eder.

Altın para basmak:
Rüyanızda altın para basıyorsanız, dini yaşamınız hayatınızın içerisinde daha fazla yer tutmaya başlayacak. Temel dini vazifelerinizi yerine getirmeye başlayacaksınız demektir.

Rüyada altın toplamak:
Rüyanızda altın topladığınızı görmeniz yeni bir işe gireceğinizin veya bir işyeri açacağınızın habercisi olarak alamet edilir.

Rüyada altın bulmak görmek:
Rüyanızda bir tane altın bulursanız, size emanet edilen mal sebebiyle şahitlik yapmak durumunda kalacaksınız demektir.
Bir diğer rivayete göre de böyle bir rüya, gerçek yaşamınızda da alın bulacağınıza delalet eder.
Altın bulduktan sonra, altının erimesi veya kaybolması, rüyayı gören kişinin annesinden dolayı kısa süreli bir üzüntü yaşayacağını işaret eder.
Eğer bulduğunuz altınlar 5 tane ise, yakın zamanda namaz kılmaya karar verebilirsiniz diye alamet edilir.

Sahte altın görmek:
Rüyanızda gerçek zannettiğiniz ve sonradan sahte olduğunu anladığınız altın görmeniz, bir arzunuzun tam gerçekleşecekken bir anda işlerin ters gideceği ve arzunuzun gerçekleşmeyeceği manası taşır diye tabir edilir.

Rüyada altın bilezik görmek:
Rüyasında altın bilezik gören bir kişi, beklemediği bir yerden zenginliğe kavuşur demektir.

Altın kıyafetler:
Rüyanızda altından yapılmış kıyafetler kuşandığınızı görmeniz, seçeceğiniz eşin sizinle eşit statüde olmayacağı anlamına işaret eder.

Rüyada altın külçesi görmek:
Altın külçesi her ne kadar olumlu bir anlama sahipmiş gibi görünse de, eski rüya tabircilerine göre bunun tam zıttı bir anlama sahiptir. Rüyasında altın külçesi gören kişi, maddi kayba uğrayacak demektir.

Altın ev:
Rüyasında evinin altına dönüştüğünü gören kişinin evinde yangın çıkar diye yorumlanır.

Ellerin altına dönüşmesi:
Elleriniz altına dönüşürse, çalıştığınız işle ilgili sıkıntılı bir döneme gireceğinize işaret eder.

Altın işçisi:
Rüyanızda altını şekle sokan ve madenden çıkaran bir işçi görmeniz size yol gösterecek ve yanlışlarınızı dürüstçe söyleyecek bir dosta delalet eder.

Altın ustası:
Rüyada altını işleyen bir usta veya kuyumcu görmeniz neşe ve mutluluğu temsil eder. Bir diğer taraftan kuyumcu görmek bir çocuğunuzun olacağının müjdesi olabileceği gibi etrafınızda dönen hile ve yalanların da tezahürü olabilir.
Rüyanızda altın ustası, altın bir ziynet eşyasının üzerini değerli taşlarla süslüyorsa; düşmanlarınızla anlaşma sağlayacaksınız demektir. Etrafınızdaki kötü kişilerden kurtulacaksınız. Aynı zamanda bu rüya olumsuz bir dönemin sonu, bolluk ve bereket dolu bir dönemin başlangıcı şeklinde de yor.umlanır.

Altın hurdası:
Altın hurdası görmek aile ve dost çevrenizde sizi hoşnut edecek kişilerin olduğunu işaret eder.

Altın eşyalar:
Rüyada altın eşyalar görmek, mutlu günlerin sizi beklediğinin habercisidir. Rüyanızda altından yapılmış yemek takımları, bardaklar veya tabaklardan yemek yer veya bir şeyler içerseniz sıkıntılarınız yakın zamanda geçecek demektir.

Altın ziynet eşyaları:
Rüyada görülen altın ziynet eşyaları her zaman olumlu olarak tabir edilir.

Altın gerdanlık:
Rüyanızda gördüğünüz altın gerdanlık; eğer rüyayı gören kadınsa evliliğe, eğer rüyayı gören erkekse devlet kapısında gireceği bir iş ve saygınlığa delalet eder.

Altın yüzük:
Rüyada altın yüzük takmak, evlilikle müjdelenir diye tabir edilir.

Altın kolye:
Rüyada görülen altın kolye hayırlı kabul edilmektedir. Mutlu olacağınız haberler ve gelişmeler yaşayacaksınız demektir.

Altın taç:
Rüyada görülen altından yapılmış bir taç güç, onur ve saygınlığı simgeler. Aynı zamanda bilinç ya da ruhsal farkındalığın daha yüksek seviyelerine ulaşacağınızın bir işaretidir. Başarı ve üstesinden geleceğiniz olayları da sembolize ediyordur. Bu rüya yorumlanırken, rüyanızda gördüğünüz taçı kimin taktığı da çok önemlidir.

Altın yemek:
Rüyanızda altınları yediğinizi görmüşseniz, ilerleyen dönemlerde birikim yapacağınıza işaret eder.

Sandıkta altın:
Sandıkta veya sandık gibi kapalı kutularda bulunan altınlar yeni mallar edineceğinizin delalettir.
Altınlar eğer kese gibi şeylerle bağlanmışsa rüya yine aynı şekilde tabir edilir.

Altın tutmak:
Rüyanızda birkaç tane altın parayı tutuyorsanız, karşılaşacağınız bazı olaylardan dolayı kederlenebilirsiniz. Hakkınızda dedikodular dolaşıyor olabilir. Eğer beş adet altın tutuyorsanız, çevreniz tarafından onaylanan bir işe girişebilirsiniz. Bir tane altın tutuyorsanız yeni bir ev alacağınıza işaret eder.

Altın para basmak:
Rüyada basılan altın paralar, dini vecibelerinizi yerine getireceğinizin işaret eder.

Resimli altın:
Rüyada görülen üstünde resim bulunan altınlar, doğru yolu şaşırabileceğiniz konusunda size gelen bir uyarıdır. Gelecek dönemlerde sergileyeceğiniz davranışlar ve vereceğiniz kararlar hususunda ciddiyetle düşünmeli ve ince eleyip sık dokuyarak hareket etmeniz gerektiğine delalet edilir.

Büyük altın:
Rüyada görülen büyük bir altın size verilecek bir emanete veya bir konuda kazanacağınız uzmanlığa alamet eder.

Allah yazılı altın:
Rüyada üzerinde Allah yazılı veya Allah’ın isimlerinden biri yazılı bir altın görürseniz yakın zamanda hayırlı olaylarla karşılaşacağınıza yorumlanır.

Rüyada altın psikolojik anlamı:
Rüyanızda altın görmeniz zenginlik ve servet beklediğinizi ifade eder. Bir diğer yandan zaten bu zenginlik ve servete sahip olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.
Rüyada görülen altın bilinçaltınızdaki beklentileri de ifade ediyor olabilir. Rüyada altın şifa, aydınlanma, içsel gelişim ve zenginlik beklentilerinin sembolüdür. Altının olumsuz anlamları da olabilir. Hırslarınız ve günah olarak anlamlandırdığınız davranışlarınız bu rüya ile açığa çıkmaktadır.
Altın manevi ödülleri işaret eder. Zenginliği, zarafeti ve kendinizi geliştirmekle ilgili azminizin göstergesidir.

Rüyada altın bulmak:
Rüya altın bulmak kendi içinizde değerli bir şey keşfettiğinizi gösterir. Bu bazı gizli yetenekler ya da bilgi olabilir diye tabir edilir.

Rüyada altın gömmek:
Rüya altın gömmek kendiniz hakkında bir şeyler saklamaya çalışıyor olduğunuzu gösterir.

Altın madeni:
Rüyada altın madeni görmek başarı ve zenginlik göstergesi olarak tabir edilir.

Altın tozu:
Rüyanızda gördüğünüz altın tozu bazı kişisel ilişkilerinizin sona ermesi ile ilgili pişmanlıklarınızı gösterir. Bu konuda hata yapmış olduğunuzu düşünüyorsunuzdur.

Altın kaybetmek:
Rüyanızda altın kaybetmeniz aynı altın tozu gibi yorumlanmaktadır. Hayatınızda önemli olan bir kişi veya bir nesneyi kaybetmiş olabilirsiniz. Bu kaybınız sizi, kendinizin bile fark etmediği kadar üzmüş. Bu üzüntü bir suçluluk duygusunun da tezahürü olabilir.
Rüyanızdaki altın kısaca sizin için değerli olan maddi ve manevi her şeyi simgeleyebilir. Rüyanızda gördüğünüz durumlarla birlikte yorumladığınızda aslında bilinçaltınıza neleri ittiğinizi açığa rahatlıkla çıkarabilirsiniz demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. hamit dedi ki:

  Thanks Admin.

 2. hatice dedi ki:

  Bende begendim. Admin

 3. ugur dedi ki:

  Çok çok güzel A

 4. Servet dedi ki:

  Ben bu siteyi çok beğendim çok güzelOrhan

BİR YORUM YAZ
site ekle