Rüyada Allahu Ekber Demek

Rüyada Allahu Ekber Demek:
Rüyada Allahu Ekber demek İslami açıdan kişinin günahlarından kurtulmak ve Allah katında bağışlanmak için tövbe edeceğine, haram maldan ve helal olmayan kazançtan geri duracağına, düşmanlara sahip ise, onlara galip geleceğine yorumlanır. Rüyasında Allah’u Ekber diyen kişi güç kazanır ve işleri de yoluna girer. Aynı zamanda ferahlık verecek, sevinç gözyaşı döktürecek güzel bir haber alınacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Tekbir Getirmek Görmek:
İslami yorumcular rüyasında tekbir getiren kişinin tüm hayatının dini vecibelere uygun olacağına, günahkar kimselerin ise tövbe edip, dini bütün bir kimse olarak yaşayacaklarına yorumlarlar. Rüyada tekbir getiren kişinin kazancının bereketi de sürekli artar. Tekbir getirdiğini görmek aynı zamanda bir uyarı rüyasıdır ve kişinin namaz kılmasına, oruç tutmasına, haramdan uzak durmasına ve zekatlarını vermesine de işaret eder. Dini vecibelerin eksik olması halinde kişiyi yeniden İslama çağıran önemli bir rüyadır diye açıklanır.

Rüyada Sübhanallah Demek:
Hiç beklenmedik bir yerden gelecek önemli bir yardıma işaret eden rüya, rüya sahibinin borçlarını da kısa süre içinde ödeyeceğine, maddi açıdan ferahlayacağına ve kısmetlerinin de artacağına tabir edilir. Rüyasında Sübhanallah dediğini gören kişinin hayatında olumlu gelişmeler olurken, ailesinde de sevindirici gelişmeler yaşanır ve müjdeli haberler alınır. Tövbe etmeye ve günahtan uzak durmaya da yorumlanan rüya, kişinin tamamen İslami şartlara uygun bir hayat tarzı benimsediğini ve hayatı boyunca da dini vecibelerine sadık kalacağını gösterir diye açıklanır.

Rüyada Allahu Ekber Demek Psikolojik Yorumu:
Hayatından memnun olmayan ve çok fazla günah işlediğini düşünen, bu nedenle de sürekli tedirginlik içinde yaşayan kişiler bu şekilde rüya görebilirler. Psikolojik açıdan dini konulara ilgi gösteren veya araştırma yapan kimseler de benzer rüyalar görebilir. İnancı kuvvetli kişiler kadar zayıf olanlar da rüyalarında Allahu Ekber sözlerini söyleyebilirler. Genel olarak dini inançları konusunda düşünen ve hayatında değişiklik yapmak isteyen kimseleri ifade eder diye açıklanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. sr5dc4 dedi ki:

  Çok güzel böyle devam.

 2. berna dedi ki:

  Thanks Admin.

 3. Bilemezdimki dedi ki:

  Yureginize saglik Admin.

 4. Dogan dedi ki:

  Emeğinize sağlık. Admin

 5. sargon dedi ki:

  tek eksik olan resimler. Admin

 6. anay_1978_uzptt dedi ki:

  çok güzel bir site çok faydalanıyorum emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum..

 7. kerem dedi ki:

  Thanks Admin.

 8. memet dedi ki:

  siteniz çok güzelmiş.bir hikaye yazsaydım herhalde bundan daha uzun olmazdı.tek eksik olan resimler,siteye gül resimleri ekleyebilirseniz süper olacaktır.

 9. KADERIMFM dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 10. CANSU dedi ki:

  Çok güzel bir site,hem dini hem de ders yönünden çok güzel teşekkürler.

 11. okan dedi ki:

  Güzel konaya değinmişsiniz Admin

 12. kantan_ali_961 dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 13. ally dedi ki:

  Arkadaşımın tavsiyesi ile ögrendim sitenizi başarılar diliyorum Admin.

 14. Abdullah dedi ki:

  ben bu siteyi yazandan allah binlerce razı olsun ramazanda söylerim Admin

 15. Ahben dedi ki:

  Yureginize saglik Admin.

 16. Anonim dedi ki:

  O kadar güzel ki. Orhan

BİR YORUM YAZ
site ekle