Rüyada Allah Görmek

Rüyada Allah Görmek:
Rüyada Allah görmek, rüyayı gören kişinin arif kimse olduğuna, hidayete ermeyi ve hikmete kavuşmayı da başaracağına işaret eder. Çok hayırlı bir rüya olduğu şeklinde kabul edilir ve rüyayı gören kişinin dualarının da, tövbelerinin de kabul olacağına işaret ettiğine yorulur. Rüya sahibinin şifalara ve çarelere kavuşacağı, iyileşeceği, canlanacağı, tazeleneceği, uzun, sağlıklı ve de huzurlu bir hayat yaşayacağı yorulur.

Rüyada Allah Yazısı Görmek:
Rüyayı gören kişinin şansının ve kısmetinin hep açık olacağına, ekmeğinin ve kazancının temiz kalacağına, edindiği dünya mallarının da tabiri caizse anne sütü gibi ak olacağına delalet eder. Rüya sahibinin namusu ve onuru ile ekmek yiyeceğine, başarılı olacağına ve Allah’ın yardımlarına ereceğine işaret eder.

Rüyada Allah Demek:
Rüyayı gören kişinin dertlerinden, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulacağına, rahatlayacağına, huzuru ve mutluluğu da bulacağına işaret eder. Rüya sahibinin hem maddi hem de manevi anlamda hayallerine kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Allah İsmini Duymak:
Rüyayı gören kişinin bolluğu, bereketi ve zenginliği bulacağına, gerçek mutluluğu tadacağına, müjdeli ve sürpriz gelişmeler yaşayacağına bu sayede tüm dertlerinden, karamsarlığından, umutsuzluğundan kurtulacağına böylece yüzünün güler olacağına yorulur.

Rüyada Allah Diye Bağırmak:
Rüyayı gören kişinin dileklerine ve hayallerine kavuşacağına tabir edilir. Rüya sahibinin en darda olduğu anda deyim yerindeyse Allah’ın kendisinin imdadına yetişeceğine, yine deyim yerindeyse onun yar ve yardımcısı olacağına işaret eder. Rüya sahibi Allah’ın pek çok lütuflarını bulacak demektir diye yorumlanır.

Rüyada Allah ile Konuşmak:
Rüyayı gören kişinin geleceğinin parlak, yolunun da açık olacağına tabir edilir. Rüya sahibinin yaşamındaki aksiliklerin, engellerin, başarısızlıklarının ve mutsuzluklarının sona ereceğine, kendisini güzelliklere, iyiliklere ve hayırlara götürecek doğru kapılara ulaşacağına ve yavaş yavaş kurtuluşa yaklaşacağına yorumlanır.

Rüyada Allah’ı Görmek:
Rüyada Allah’ı görmek; huzur, rahmet, bereket, selamet gibi manalara gelir. Lakin rüyada Allah’ı görmenin hayra yorulması için kişinin Allah’ı herhangi birine benzetmeden görmesi gerekir. Ayrıca bu görme reel manada değildir yani kişinin karşısında herhangi bir görüntü belirmez. Eğer herhangi bir şeye örneğin bir insana benzeterek görmüş ise bu rüya kişinin ya hastalanması ya da vefat etmek üzere olması gibi manalara gelir. Kişi sağlıklı ise hasta olacaktır, hasta biri ise vefat edecek demektir.

Rüyada Allah’ı Anlatmak:
Bir kimse rüyasında çocuklara Allah’ı anlatıyorsa Allah’ın emir ve yasaklarına uyuyor, insanlara Allah’ı anlatmak için sürekli çaba gösteriyordur. Sadece Allah rızası için birilerine Allah’ı anlattığını gören kişi cennetle müjdelenmiştir. Para karşılığı ya da öğretmen olarak birilerine Allah’ı anlattığını gören kişi ise yakında yeni bir iş bulacak diye yorulur.

Rüyada Allah’ı Zikretmek:
Takva, edep ve hayâ gibi manalara gelmektedir. Ayrıca utanma manasına gelir. Bu kişi de Hz. Osman’ın edebi vardır, tıpkı meleklerin bile kendisinden haya ettiği, o geldiğinde ayağa kalkıp oturuşunu bile değiştirdiği Hz. Osman’ın hayası var demektir.

Rüyada Allah’ı İnkar Etmek:
Dinsiz biri yani Allah inancı olmayan biri rüyasında Allah’ı inkar ettiğini görürse, bu kişi cennet yüzü göremeyecek, Allah’ın rahmetinden nimetlenemeyecek, sıkıntı ve cefadan bir türlü kurtulamayacak diye yorulur.

Rüyada Allah’ı Görmek İçin Çabaladığını Görmek:
Kişi sevdiği ile beraberdir hadisi tam da bu başlık için söylenebilir. Bir kimse susuz bir şekilde uyursa tüm gece rüyasında nehirleri, denizleri, su kenarlarını görür. Sevdiğini özlediğinde rüyasında sevgilisi ile buluşur, onu görür. O halde gerçekten Allah aşkı ile yanarsa rüyasında Allah’ı görür. Bir kimse rüyasında Allah’ı görmek için çabalarsa o kişi Allah aşkıyla yanıyor, onu rüyalarında görmek için hep pervane oluyor demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. mine_arslan_198 dedi ki:

  Süper bi bölüm Rüya Tabirleri kategorisine dahada genişletin Admin

 2. Mahmut dedi ki:

  önemli bilgiler Admin

 3. betul dedi ki:

  Çok öğretici olmuş. Admin

 4. hugo dedi ki:

  Arkadaşımın tavsiyesi ile ögrendim sitenizi başarılar diliyorum Admin.

 5. ergün dedi ki:

  sitenin geneli hep bilgilendirme üzerine olmuş teşekkürler Admin

 6. Duygu dedi ki:

  Beğendim. Admin

 7. texasradikal omasker42 dedi ki:

  Sitenize yeni katıldım.Kutlarım sizi ve emeği olan herkesi…Farklı ve bence çok hoş bir site … Sevgiyle kalın Admin

 8. gülhan dedi ki:

  sağolun Admin

 9. Bilemezdimki dedi ki:

  cok güzel bir site A kategorisi hemde

 10. Eylul dedi ki:

  çok güzel böyle devam edin Admin

 11. refaba_2014 dedi ki:

  elinize saglık teşekkurler Admin…

 12. astalavista dedi ki:

  Ben bu siteyi çok beğendim çok güzelAdmin

 13. yilmazcan31 dedi ki:

  Aşk kalbi,kardeş sırtı hedef alıyor Admin .

 14. avi35 dedi ki:

  Güzel konular Admin.

 15. pegasus dedi ki:

  Beğendim. Admin

 16. baby2674 dedi ki:

  Arkadaşımın tavsiyesi ile ögrendim sitenizi başarılar diliyorum Orhan.

 17. mazhar dedi ki:

  siteniz çok güzelmiş.bir hikaye yazsaydım herhalde bundan daha uzun olmazdı.tek eksik olan resimler,siteye gül resimleri ekleyebilirseniz süper olacaktır.

BİR YORUM YAZ
site ekle