Rüyada Aldatmak

Rüyada Aldatmak:
Rüyada aldatmak ve aldatılmak farklı şekillerde yorumlanır. Rüyasında aldatan kişi, doğrudan, güzelden ve Allah katında hayırlı olan şeylerden ayrılmış demektir. Aldatılmak için kötü değil iyi bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Rüyasından aldatıldığını gören kişi işlerinde ve hayatında başarılı olacak, zaferler kazanacak ve üst kademelerde olacak demektir. İş sahibi olan kişi rüyasında aldattığını görürse işlerinde düşüş olur ve iş kaybına uğrar, eğer rüya sahibi devletin her hangi bir kurumda çalışan rütbeli ya da rütbesiz biriyse kazancı elinden alınabilir rüya sahibi eğer sağlık sorunları olan biriyse o halde sağlık sorunlarının daha da artacağına işaret eder. Rüyada aldatılmak kötü değildir ama aldatmak kötüye yorumlanır, rüyada aldatıldığını gören kişilerin herkese güvenmemeleri gerekir.
Rüyada aldatmak, iyi anlamlara gelmez. Hile yapmaya, yanlış yollara girmeye, kazancına haram bulaştırmaya işaret eder. Rüya sahibi, düzgün bir yaşamı değil, zengin ama yanlış bir yaşamı seçmiş demektir. Mal varlığı ve parası çok olacak fakat bunların hiç biri helal olmayacak diye yorumlanır.
Rüyada aldatmak, rüya sahibinin günahkar kişilere uyarak onlarla işbirliği içerisine girip, Allah katında günahkar bir kul olmasına neden olacak işlere bulaşmasına işaret eder. Bu nedenle musibetler rüya sahibinin peşini bırakmayacak diye yorumlanır.

Rüyada Sevgiliyi Aldatmak:
Rüya sahibinin kendi içinde yaşadığı açmazları olduğu anlamına gelir. Rüyasında sevgilisini aldattığını gören kişi vicdanını sorguluyor fakat kendini haksız bulduğu için suçluluk duygusu hissediyor ve vicdan azabı çekiyor demektir. Öte yandan da rüya sahibinin olmayacak şeylere gönül bağladığına işaret eder.

Rüyada Kocasını Aldatmak:
Rüya sahibinin, kocasını aldattığını görmesi, gizli bir şey yaptıktan sonra onun ceremesini çekmeye ve yükü altında kalmaya delalet eder. Rüya sahibi söylediği bir yalandan ya da yaptığı bir yanlıştan dolayı çok sıkıntı çekecek kafasını duvarlara vuracak demektir diye yorumlanır.

Rüyada Eşini Aldatmak:
Rüya sahibinin içine sinmeyen bir iş yapması anlamına gelir. Büyük bir hevesle, duygularına ve heyecanına kapılarılar yaptığı işin daha sonra kendisine büyük bir huzursuzluk vermesine ve kendi kendisiyle yüzleşmesine işaret eder.

Rüyada Aldatmak Aldatılmak:
Rüyada aldatıldığını görmek hayırlıdır fakat aldatmak hayırlı şeylere işaret etmez. Aldatıldığını gören kişi hayır bulacaktır. Aldattığını gören kişi mutsuz olmasına neden olacak işlere bulaşarak, kendini zor durumda bırakacak daha sonradan da bedelini ağır şekilde ödeyecek demektir.

Rüyada Gadretmek (Haksızlık Yapmak):
Gerçek anlamına benzer. Rüyasında gadrettiğini (haksızlık yaptığını) gören kişi dinden çıkmasına neden olacak kadar kötü işler yapacak demektir.

Rüyada Birini Aldattığını Görmek:
Rüya sahibinin rüyasında birini aldattığını görmesi iyi değildir. Bu rüya sahibinin yoldan çıkmasına ve yanlış işler yapmasına, bu nedenle de Allah atkında günahkar sayılmasına işaret eder.

Rüyada Biri Tarafından Aldatılmak:
Rüyada biri tarafından aldatılmak çok hayırlıdır. Rüya sahibinin bir işin üstesinden geleceğine başarılı olacağına ve zafer kazanacağına işaret eder. Başarısını Allah’ın izini ve yardımı sayesinde elde edecek diye yorumlanır.

Rüyada Birine Yalan Söylemek:
Rüyada yalan söylemek, bir kişiyi yalandan yere savunmak anlamına gelir. Birisi hakkında yalan söylemek ya da onu kötülemek, onu kandırmaya, aldatmaya çalışmak Allah katından günah işlemeye delalettir.

Rüyada Zina Yapmak:
Rüyada zina yapmak kötü olan şeyler yapmaya işaret eder. Rüyada hoş bir hanımla zina yapan kişinin malı güvencededir demek. Eğer bir bey rüyasında komşusunun eşiyle zina yaparsa eğer komşusunun malından istifade edeceği anlamına gelir. Rüyada zina yapmak aynı zamanda kötü huyların ortaya çıkması anlamına gelir örneğin, birinin malına göz dikmek demektir.

Rüyada Kardeşini Aldatmak:
Rüyasında kendi kardeşini aldatan kimse kardeşine karşı bir zararda bulunur veya onun ihtiyaç duyduğu bir konuda yardımcı olmaz. Bazen de bu rüya akrabalarınızdan bir kişi ile aranızda bir husumet olacağına veya yakın bir kişi ile yaşayacağınız tartışmaya da işarettir.

Rüyada Annesini Aldatmak:
Rüyada annesini aldatan kimse onun sözünden çıkarak isteklerine muhalif işler yapar. Böyle bir rüya yaptığınız davranışlara dikkat etmeniz için yapılmış bir uyarıdır. Çünkü anne mukaddes sayılır. Rüyada ona karşı işleyeceğiniz kötü bir hareket sonucu gerçek hayatta rezil olmanın veya kötülük yaparak insanların öfkesini kazanmanın sembolü demektir.

Rüyada Patronunu Aldatmak:
Rüyada emrinde çalıştığınız kişiyi aldatmanıza, iş arkadaşlarınızdan birinin hakkına gireceğinize veya gayri meşru yollardan gelir elde edeceğinize yorumlanır. Bu rüya haksız elde edilen kazanca, haram mal elde etmeye, boş işlerle meşgul olmaya veya kendisine faydası olmayan ameli terk etmemeye de işaret eder.

Rüyada Aldattığı İçin Özür Dilemek:
Rüyada bir kimseyi aldatıp da özür dilemeniz günahtan sonra tövbeye, yanlıştan sonra pişmanlığa işarettir. Böyle bir rüya gören kimse eğer rüyada aldattığı kişiyi tanıyorsa gerçek hayatta ona karşı bir suç işler ve bunun sonucunda da pişmanlık duyar. Eğer aldattığınız kişiyi tanımıyorsanız genel olarak bir günaha ve arkasından da tövbeye işaret eder.

Rüyada Aldattığının Farkında Olmak:
Rüyada aldattığının farkında olan ve bu hareketi bilinçli yapan kimse gerçek yaşamda da bile bile günah işler. Bu rüya korkmadan ve kimseden çekinmeden bir takım yanlış işler peşinde koştuğunuzun ve bu nedenle de ileride çok sıkıntı çekebileceğinizin habercisidir. Rüyasında aldattığının farkında olan fakat daha sonra bundan vazgeçen kişi ise kötülük yaptıktan sonra tövbe ederek doğru yola erişir demektir.

Rüyada Aldattığı Kişi İle Evlenmek:
Rüyada tanıdığı veya tanımadığı bir kişiyi aldatan ve daha sonra onunla evlenen kimse uzun süredir küs olduğu bir kişi ile barışır ve tekrar görüşmeye başlar. Bu rüya bazen de size uygun olmayan biri ile gönül ilişkisi içerisine gireceğinize ve bu nedenle de sıkıntı yaşayacağınıza işaret eder.

Rüyada Bir Hayvanı Aldatmak:
Rüyasında herhangi bir hayvanı kandırmak veya onu çeşitli vaatlerle aldatmak günah işlemeye, masum insanların hakkına girmeye işarettir. Bu rüya daima insanların kötülüğünü düşünen ve çevresine fitne yayan kötü niyetli bir adama da işaret etmektedir. Sürekli insanlar hakkında konuşan ve onları aldatan bu kimse çevresinde fitne çıkarır diye yorumlanır.

Rüyada Bir Kadını Aldatmak:
Rüyasında bir kadını kandıran ve onun aldanmasına sebep olan kimse gerçek hayatta da insanları aldatır ve onların mağdur olmalarına neden olur. Bu rüya, yapacağınız bazı hareketler nedeniyle insanların tepkisini çekeceğinize ve onlar tarafından eleştirileceğinize de işaret eder.

Rüyada Bir Çocuğu Aldatmak:
Rüyada bir çocuğu kandıran dünya hayatında suçsuz insanlara bazı suçlar isnat eder. Bu rüya gireceğiniz günahın veya yapacağınız bir hatanın işaretidir. Çocuk aldatmak dünya hayatında günaha sevaba dikkat etmeyen ve daima kendi nefsi isteklerinin peşinde koşan bir kimsenin habercisidir. Bu kimse sadece kendi çıkarlarını düşünür ve kimseyi umursamaz diye yorulur.

Rüyada Bir Topluluğu Aldatmak:
Rüyasında bir topluluğu aldatan bir grup kişiyi de etkileyecek bir günah işler. Bu rüya bir topluluk içinde meydana gelecek fitne haline, o halka isabet edecek bazı zararlara ve sıkıntılara da işaret eder.

Rüyada Bir Kişiyi Kandırmak:
Rüyasında bir kişiyi kandıran kimse bir günah işler veya sonradan pişman olacağı bir hata yapar. Rüyada kandırmak yapan kişi için genellikle hayırlı olmayan işleri ifade eder. Kandırılmak kandırmaktan daha iyi bir rüya olarak değerlendirilir.

Rüyada Bir Müslüman’ı Kandırmak:
Rüyada Müslüman’ı kandıran kişi dinde fitneye düşer veya dünyaya çok bağlanarak ahreti ve ahret yaşamını unutur. Bu rüya gören kişi için iyiye yorulmaz. İbadetlerinizi yapmadığınıza, bazı durumlarda şirke düştüğünüze ve manevi anlamda derecenizin düştüğüne işaret eder.

Rüyada Bir Kafiri Aldatmak:
Rüyasında bir kafiri aldatan kimse gerçek hayatında günahkar bir insana zulmeder. Kim olursa olsun aldatmak ile ilgili rüyalar güzel değildir. Kafir bile olsa bir kimseyi aldatan ya günaha gireceği bir olayın içinde bulunur veya gerçek hayatta da bir haksızlık yapar demektir.

Rüyada Bile Bile Aldatmak:
Rüyasında bile bile bir kişiyi aldatan kimse gerçekte de bile bile bir günah işler. Bu rüya kişinin isteyerek yapacağı hatalara, dünyevi olanla meşgul olup ahreti unutmaya, hatalar işlemeye, doğru yoldan ayrılarak şirke girmeye de işaret eder.

Rüyada Aldattığı Kimse İle Konuşmak:
Rüyada bir kimseyi aldatan ve onunla konuşan kişi ikiyüzlü davranır, arkadaşına kötülük düşünür. Bu rüya bazen de kişilerin hakkına girdiğinize, bazıları için hak etmediği şeyleri düşünmeye, insanlara kötülük yapmaya da işaret eder.

Rüyada İnsanları Aldatan Birisi İle Karşılaşmak:
Rüyasında insanları kandıran ve sürekli toplum içine nifak sokan birisi ile karşılaşan kişi gerçek hayatta da aynı böyle bir kimse ile karşılaşır. Eğer rüyada böyle bir insanı alt ettiğini görürse, dünya hayatında toplum içinde kötülük yapan ve insanların arasını bozan kötü bir kimseye galip gelir bu insanın yapacağı kötülüklere engeller diye yorumlanır.

Rüyada Aldattığı Kimseden Özür Dilemek:
Rüyasında gerçek hayatta aldattığı bir kimseden özür dileyen kişi, yaptıklarına çok pişman olur ve hatasını telafi etmeye çalışır. Bu rüya hakkına girdiğiniz kişiden helallik istemeniz gerektiğini gösteren uyarıdır. Bazen de böyle rüyalar psikolojiktir. Bilinçaltında yaptığınız kötülüğe karşı vicdan azabı duyduğunuzu ve özür dilemek istediğinizi gösterir diye yorumlanır.

Rüyada Eşi Tarafından Aldatılmak:
Rüyasında eşinin kendisini aldattığını gören kimseye yakın akrabalarından bir kişi kötülük yapar. Bu rüya bazen de aile hayatında baş gösterecek huzursuzluklara ve mutsuzluklara işarettir. Eşinin kendisini aldattığını gören kişi çok güvendiği bir kimseden kötülük görür ve bunun sonucunda sıkıntı yaşar demektir.

Rüyada Devleti Aldatmak:
Rüyasında devleti aldatan kimse kamu suçu işler. Bu rüya bazen de işlerinizi layıkıyla yapmadığınıza ve gayri meşru yollardan kazanç sağlayacağınıza işarettir. Bazı alimlere göre ise devleti aldatmak, haram mal kazanmaya, iş hayatında yaşayacağınız bazı zorluklara veya patronunuzdan azar işitmeye de yorulur.

Rüyada Bir Kimseyi Dolandırmak:
Rüyasında bir kimseyi dolandıran kişi, eğer dolandırdığınız tanıyorsa ona karşı bir suç işler veya onun hakkına girer. Bu rüya eğer dikkatli olmazsanız bazı zararlar yaşayacağınıza bu nedenle de mutsuz olacağınıza yorulur. Dolandırılmak dolandırmaktan daha iyi bir rüyadır. Rüyada dolandırıldığını gören bir hayra erişir, günahlarına tövbe eder veya sıkıntıdan sonra tahmin etmediği derecede büyük menfaatlere diye yorumlanmaktadır.

Rüyada Aldatmanın Psikolojik Yorumu:
Gerçek hayatta insanlardan birçok zarar görmüş veya farklı kişiler tarafından kandırılmış olanlar içindeki eziklik duygusu nedeniyle bu rüyayı görürler. Bazen de bu rüya bazı pişmanlıklarınız olduğunun ve bu pişmanlıklarınız’dan veya yaptığınız hatalardan ötürü vicdan azabı duyduğunuzun bir göstergesidir. Rüyada aldatılmak ise bilinçaltındaki korkuların açığa vurumudur. Hayatında bazı zorluklar yaşayan ve çeşitli konularda korkuları bulunan kişi rüyasında aldatıldığını görür. Özellikle eşleri tarafından aldatılan veya eşlerinin kendilerini aldatacağı hissiyle yaşayan kadınlar rüyalarında eşinin veya sevgilisinin kendisini aldattığını görmektedir diye açıklanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. hilal dedi ki:

  istek konu alıyormusunuz Admin.

 2. black dedi ki:

  valla bu siteyi çok seviyorum bazen işime yarıyo ya yani anlicanız güzel site Admin

 3. ali_1969_bchm dedi ki:

  Arkadaşımın tavsiyesi ile ögrendim sitenizi başarılar diliyorum Admin.

 4. kizilok dedi ki:

  elinize saglık teşekkurler Admin…

 5. ercandream16 dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

 6. demirhan_metin_ dedi ki:

  Emeğinize sağlık Admin.

 7. Ülkü dedi ki:

  Ben bu siteyi çok beğendim çok güzelAdmin

 8. baby2674 dedi ki:

  Harika bir yazı Admin

 9. ebru dedi ki:

  elinize saglık teşekkurler Admin…

 10. Halil İbo dedi ki:

  Süper bi bölüm Rüya Tabirleri kategorisine dahada genişletin Admin

 11. kizil dedi ki:

  sitenin geneli hep bilgilendirme üzerine olmuş teşekkürler Admin

 12. b0001s dedi ki:

  Rüyada Aldatmak yazısı güzel tşkler Orhan

 13. hikmet_tirkanko_197 dedi ki:

  cok güzel bir site A kategorisi hemde

BİR YORUM YAZ
site ekle